Zavrieť

Porady

Liečebný pobyt a PN

Dobrý deň,
prosím keby mi niekto vedel poradiť s danou situáciou. Svokra má problémy s chrbticou a je riadne zamestnaná. Rozhodli sme sa preto je darovať liečebný pobyt na 10 dní. Potrebovala som vedieť, že či ako samoplatca si môže u doktora na tento termín vybaviť PN alebo musí čerpať dovolenku? Lebo nechceme aby si dovolenku vyčerpala. Má na niečo takéto nárok v prípade, že ide na liečenie ako samoplatca? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Myslím, že to záleží od ochoty toho ktorého lekára. Ja som bola vlani na poukaz , ale v B kategórii, kde sa tiež dosť veľká časť platí a v tom čase vyšiel článok v novinách o kúpeľnej liečbe, kde sa písalo, že aj v takýchto prípadoch si môže zamestnanec požiadať o PN.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Môj názor - je zbytočné brať PN, lebo PN do 10 dní platí zamestnávateľ a je to iba 25% z príjmu. Takže PN-ka do 10 dní sa odrazí na nízkom príjme za daný mesiac. Dovolenka je platená priemerom a teda zvýčajne je aj príjem v danom mesiaci vyšší.

    Liečebný pobyt a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.