Zavrieť

Porady

Evidencia na ÚP

Dobry den,podala som ukoncenie pracovne pomeru dohodou,ku dnu 6.5,kedy sa mam ist evidovat na urad prace,mozem aj 5.5,alebo az po 6.5?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Občan môže (nie je to povinnosť) podať žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie po skončení pracovného pomeru na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v mieste trvalého bydliska.
    kolkaperla Ved ked sa nepojdem evidovat na urad prace,nemam narok na podporu
    katka 23 áno to je pravda, pýtaš sa kedy sa máš ísť evidovať odpovedala som ti

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak chceš aby ťa UP zaevidoval spňtne od 1. kal.dňa po skončení prac.pomeru, treba sa evidovať do 7 kal.dní od skončenia prac.pomeru. V tvojom prípade - ak prac.pomer končí 6.5., 5.5. ťa ešte nezaevidujú.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolkaperla A 6.5 by ma uz zaevidovali?
    veronikasad ani 6.5. - tento deň si ešte zamestnancom. Na UP ti stačí ísť 11.5. so zápočtovým listom a ostatnými dokladmi potrebnými k evidencii
    kolkaperla A ten zapoctovy list mi da zamestnavatel?
    ivka70 Nie, ak PP trva do 6.5.
    veronikasad ano, spolu s kopiou dohody o skončení prac.pomeru. Bez zápočtového listu ťa nezaevidujú.
    kolkaperla To ten zapoctovy list,to su vlastne roky,co mam odrobene u zamestnavatela?
    veronikasad ano. Volá sa to aj potvrdenie o dobe zamestnania
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    5.5. urcite nemozes, ak PP trva do 6.5. pred skoncenim PP ta na UP nezaregistruju.
    Mozes az 7.5. a este plus 8 dni, ak chces evidenciu od prveho dna p oskonceni PP.
    katka 23 Mozes az 7.5. a este plus 8 dni, - nie 8 ale 7 kalendárnych dní od skončenia pracovného pomeru

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    To, že si podala ukončenie PP dohodou ešte neznamená, že s ukončením PP bude súhlasiť aj zamestnávateľ. Ak áno, tvoj PP sa týmto dňom skončí a nasledujúci deň po skončení PP sa už môžeš ísť zaevidovať ako uchádzaš o zamestnanie.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolkaperla Uz to mam podpisane,len som to chcela vybavit do konca tyzdna,ale štvrtok je nestrankovy den a piatok je sviatok a od pondelka nastupujem na dohodu
    veronikasad Pred nástupom do práce najskôr na UP a nezabudni odovzdať aj kopiu dohody.
    Tweety dohodu nemusí doručiť pred nástupom do práce
    kolkaperla A do kolkych dni treba zaniest kopiu o dohode od podpisania na UP?
    Tweety do 8 dní, ale mala by si byť o tom upozornená, pozri kopiu dokladu
    ivka70 A na dohodu zarobis menej ako 148 EUR mesacne? Lebo ak viac, tak sa na UP ani nemusis evidovat, lebo ta vzapati vyradia ....
    kolkaperla Daju mi na UP aj nejake potvrdenie pre zamestnavatela,ze som evidovana,lebo zamestnavatel to odomna ziada,ked mi ide dat zmluvu na dohodu
    ivka70 Standardne rozhodnutie o zaradeni do evidencie UP.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.