Zavrieť

Porady

Kráti sa stará dovolenka z plného uväzku po návrate z RD na polovičný uväzok?

Pred odchodom na materskú dovolenku v r. 2013 mi zostalo nevyčerpaných 25 dní dovolenky. Teraz som sa vrátila z RD na polovičný uväzok. Starú aj novú dovolenku mi však uplatňujú rovnako, ako 4 hodinovú náhradu. Je to správne? Pocitovo som na starej dovolenke stratová 50%. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je to spravne. dovolenka je vzdy vyplacana aktualnym uvazkom.
    Zial, mala si si najskor staru dovolenku vycerpat v plnom uvazku a az po tom podpisat prechod na polovicny.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nárok=počet dní nie. Len pri čerpaní dostaneš náhradu mzdy nie za pôvodný úvazok pred nástupom na MD a RD, ale len za počet hodín aktuálneho úväzku.

    Ano, si stratová, ale to si mala riešiť pred podpisom Dohody o zmene pracovnej zmluvy. Teraz ti to zamestnávatel môže (nemusí !) vyrovnať formou nejakej odmeny.

    Kráti sa stará dovolenka z plného uväzku po návrate z RD na polovičný uväzok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.