Zavrieť

Porady

excel - dochádzka + sumarizácie

opis môjho problému je v priloženom PDF
a taktiež excel súbor s tým čo som dokázal vytvoriť.
za pomoc vám všetkým ďakujem.
Pakrako Dobrý deň, mám pre vás riešenie vášho zadania, ale potrebujem konzultáciu. Pošlite mi vašu emailovú adresu na pakrako@gmail.com[/email]. Mám to vyriešené cca na 95 %.
Po vyriešení poskytneme riešenie aj tejto rubrike, aby sme pomohli aj iným.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    na toto by bol ideálny ms access, ale ten zrejme neovládate nevadí, spravíte to aj v exceli spravte si databázu, ktorá bude veľmi podobná tej tabuľke, čo už máte, len: 1. stĺpec Dátum, musí byť skutočný dátum, a nesmú tam byť zlúčené bunky 2. nebude tam stĺpec Spolu 3. pribudne tam stĺpec Meno 4. pribudne tam stĺpec Pracovný deň/Víkend/Sviatok No a všetky sumarizácie a analýzy spravíte v kontingenčnej tabuľke (podľa mena, mesiaca a roku, zákazníkov, typ dňa a podobne) .



    úprava: prikladám súbor

    niekoľko poznámok:

    1. do hárku Databáza píšte všetky záznamy, nedeľte údaje na mesiace a pod. bude to "nekonečná" tabuľka

    2. vždy po doplnení údajov do hárku Databáza musíte zaktualizovať kontingenčné tabuľky, najjednoduchšie CTRL+ALT+F5

    3. súhrny som navrhol pre rok, mesiac, zamestnanec (ako bolo vo vašom hárku Máj) - treba prefiltrovať hore na súhrnných hárkoch, ako potrebujete

    4. ak požadujete ľubovoľný iný súhrn, vytvorte ďalšiu kontingenčnú tabuľku, pozrite si to ak neovládate, ľubovoľný súhrn spravíte do 5 sekúnd
    Naposledy upravil excel.sk : 09.05.15 at 18:12
    Kozlol No ako som spomenul v exceli viem iba základy preto píšem sem či by mi to vedel niekto dorobiť sám s tým neviem pohnúť.

    Pakrako je offline (nepripojený) Pakrako

    dôchodca, samouk v Exceli Pakrako
    Tak ako som sľúbil, tak dávam do tejto rubriky riešenie tohto zadania. Riešenie je dané v prílohe a môže poslúžiť drobným živnostníkom. Využitie je komfortnejšie s využitím MAKIER (VBA Excel).Ak niekto neovláda povolenie MAKIER , tak vieme poradiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nika1492 Potrebujem pomôcť, taktiež pracujem na tabuľke kde zapisujem počet odpracovaných hodín ak napr. si vložím do tabuľky čas od 8:00 do 12:00 spočíta mi že je to 20hodin .... ale ja potrebujem aby mi to spočítalo ako 4 hodiny odpracovaný čas...akú operáciu mám použiť ?? ďakujem
    Pakrako Asi ste nepochopili , že v denníku počíta už odpracovaný čas . Pošlite v prílohe ako má vaša tabuľka vyzerať a ja vám ju dorobím (čo všetko chcete z dochádzky dostať ). Už jestvujúca tabuľka zmenou vzorcov vypočíta správny odpracovaný čas. V tejto tabuľke totiž vzorec vypočítava nie čas od-do ale odpracovaný čas . Ak chcete tak vám s tým rád pomôžem !- mám na to čas i riešenie- stačí napísať na email : :pakrako@gmail.com !
    Nika1492 ďakujem napísala som Vám
      zbaliť

    excel - dochádzka + sumarizácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.