Zavrieť

Porady

Skončenie PP dohodou, vs. Výpoveď daná zamestnancom

Ahojte, prosím Vás, máme zamestnankyňu, ktorá je momentálne na RD. Tá by jej mala končiť 8.11.2015, avšak ku 14.5.2015 chce s nami ukončiť PP, pretože 15.5.2015 nastupuje k inému zamestnávateľovi. Keď som dobre čítala ZP, tak ak by dal zamestnanec Výpoveď zo strany zamestnanca, v tom prípade by musela plynúť výpovedná lehota, ale to my nechceme, nakoľko hneď na druhý deň nastupuje do inej práce.
Prosím Vás ako ukončiť PP, aby tam nebola výpovedná lehota a taktiež, aby nebol nárok na odstupné? Samozrejme, že zamestnankyňa súhlasí s tým, že jej odstupné nebude vyplatené. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil mondes : 11.05.15 at 08:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako môže dať zamestnáv. výpoveď zo strany zamestnanca?. Ak nie je čas na VD a na skončení sa chcete vzájomne dohodnúť, je potrebné skončiť PP Dohodou podľa §60 ZP. Ak v dohode nie je uvedený dôvod, nárok na odstupné zo zákona nevzniká.
    mondes Opravila som a ďakujem pekne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem, áno, aj to som pozerala, no nie je mi jasný ods. 2 a to:

    ........ V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).

    Čiže tie dôvody musia byť uvedené len v prípade, ak to zamestnanec požaduje, a ak to nepožaduje, tak sa uvedie len ukončenie PP podľa § 60 dohodou, bez uvedenia dôvodu? Vďaka.
    Tweety áno, ak je dohoda z organiz. dôvodov, treba to tam uviesť, potom vznikne aj nárok na odstupné, aj iné dôvody sa môžu uviesť, ak na nich zamestnanec trvá
    mondes Až teraz som si všimla odpoveď aj od Tweety, takže už chápem, ďakujem aj tebe.
    Tweety moja bola prvá a ty si si ju ani nevšimla? No teda, to ani nehovor, vari tam nebola?
    mondes No predstav si to. Keď som klikla na stránku porady a hneď na moju otázku, tak mi ukázalo tú poslednú odpoveď. Až pri jej komentovaní som si všimla, že odpovede boli dve.
    Inak by som sa asi nepýtala to, čo si mi ty jasne napísala.
    Tweety tak to je tu potom asi nejaký škriatok
      zbaliť

    Skončenie PP dohodou, vs. Výpoveď daná zamestnancom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.