Zavrieť

Porady

linka na info o amaterskom spracovani kukurice ku konzumu

Ahoj, hladam komunitu ludi k diskusii alebo linky na akekolvek informacie ktore by mohli byt uzitocne pre amaterskeho spracovatela kukurice do podoby vhodnej ku kuchynskej konzumacii. Upresnenie. Mam kukuricu zobratu z pola. Potrebujem sa nou zivit celu zimu, az do najblizsej urody. Mrazak nemam. Nemam peniaze aby som pouzil sluzby nejakeho prostrednika, napr. nechat si pomliet kukuricu na muku v priemyselnom mlyne. Hladam skor radu ako vyuzit srotovnik, ktorym sa kedysi vyrabal srot pre hydinu, resp. pomliet kukuricu na srotovniku viem, ale neviem ci sa z takeho srotu da nieco realne upiect alebo uvarit, nieco podobne chlebu, alebo arabskemu chlebu, alebo vyprodukovat polotovar z ktoreho sa da uvarit kukuricna kasa. Za akekolvek info, alebo linky veduce k info vopred dakujem
Upresnenie otazky: Rad by som docielil sposob spracovania, pri ktorom sa vyhnem pouzitiu ingrediencii, resp. dodatkovych polotovarov ktore su drahe, alebo ktorych obj. mnozstvo by bolo porovnatelne s objemovym mnozstvom zakladnej spracovavanej suroviny, cize kukurice. Nie viac pomocnych pootovarov ako cca. 1/3 povodnej suroviny. Vdaka za pocho
Naposledy upravil hanusvas : 14.05.15 at 13:39
tannenkau jedol som párkrát (priemyselnú) uvarenú kukuricu )s makom)
nič moc

asi by sa dala opražiť

asi ani to by nebolo nič moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pripomínaš mi moderného Robinsona na opustenom ostrove svojho pozemku obkolesenom civilizáciou. Nemáš mrazák, nemáš peniaze, máš len kukuricu. To chceš celý rok jesť len polentu? Budúci rok si nasaď fazuľu a môžeš celý rok jesť Chilli - bez carne.

    Inak kukuričný šrot je dosť hrubý na to, aby si z neho upiekol chleba. Musel by si kukuricu pomleť na krupicu, aby si aspoň tú kukuričnú kašu mohol variť.

    Však si daj do googlu recepty z kukuričnej krupice:

    http://recepty.vareni.cz/vyhledavani...uricna+krupice

    http://www.recepty.cz/ingredience/kukuricna-krupice
    Naposledy upravil Chobot : 14.05.15 at 14:23
    Moržovák.jpg  
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanusvas ano, celkom spravne si pochopil moju situaciu a la robinsona. Ano, fazulu uz nasadenu mam, ale zacat musim od nutricnej podstaty. Fazula sluzi ako privarok. Pripadne vylepsenia a spestrenia stravy budem riesit az nasledne. A mimochodom, samozrejme, ze mojim cielom je nieco ako kukuricny chlieb. A uz teraz mi tecu slinky ako nim budem zajedat fazulovy privarok...Samozrejme ze som skusal v googli recepty, ale vsade som narazil na kopec ingrediencii, ktore nemam k dispoz. a kombinaciu cca. pol na pol kukuricnej muky s psenicnou/raznou/ovsenou a co ja veim akou. Tie recepty su pre mna nepouzitelne.
    hanusvas ...a predpokladam, ze pomliet kukuricu na krupicu so srotovnikom asi nedokazem. Vyzaduje si to asi nejaky iny specificky mlyncek, ze?
    hanusvas 2 chobot: OK, OK, nemusis reagovat na moj komentar. Pozriem najprv Tvoje linky...
    tannenkau šrotovník dáš na jemno
    preoseješ
    a hrubšie pustíš ešte raz

    PS
    Ale ak sa pýtaš takéto jednoduché vecí (čo kedysi vedel každý druhý dedinský chlapec )

    tak si nejaký (paleom ) oblbnutý rojko
    Lenže paleo môžeš používať, ak ho máš v krvi = učíš sa ho od detstva od predkov
    (a nie že starý cap si zmyslí ako SPRÁVNE by bolo byť kozľaťom)
    Chobot Ku mlynčekom neviem povedať. Ale čo som bežne pozrel také domáce na mletie, tak sú dosť drahé. Ručný ti asi nebude stačiť (na toľko kukurice) a elektrické stoja niekoľko stovák EUR, hoci sú pekné:

    http://www.bio-schnitzer.sk/200-mlynceky-a-vlockovace/

    SKúsil by som skôr prebrúzdať inzeráty, možno niekto má na predaj.

    Šrotovník to drví veľmi na hrubo. My sme pre zvieratá mali takéto náradia (obr. v príspevku hore).

    Našiel som napr. kávový mlynče, ktorým sa údajne dá mlieť aj kukurica:

    http://stroje.mybazar.sk/inz/predam-...ch-186066.html

    http://stroje.prvybazar.sk/inz/preda...cu-177379.html
    lujza.j http://eshop.gyron.sk/2013030008-ruc...rotovnik-14200
    tannenkau Ten na obrázku nebude NIKDY mlieť na jemno - - nemá otáčky na to
    nemá ani hygienu polla EU

    PS
    Ale ten kávový (ak nie je na elektrinu, lebo tú debo NEMÁ !!! ) by bol dobrý
    - kukuricu má (už teraz na jar )
    - čas má
    - tak prečo by si nemohol hodinku mlieť na 1 obed
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Kedysi na kazdom dvore/dome/stodole popod strechou visela kukurica, cibula, cesnak, na juhu aj paprika, ...
    Potom sa zrna vylupali, skladovali, mleli podla potreby.
    Srotovnik pouzivat vies. Si taky skromny, ze prezijes o kukurici a vode do dalsej urody. Tak co ti brani zacat varit kukuricnu kasu a piect placky? Pri tvojej skromnosti sa obavas ako to bude chutnat? To predsa nemoze byt priorita, ked ti ide o prezitie alebo vyliecenie.
    Len aby si neschytal horsiu chorobu...
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanusvas Nie celkom dobre rozumim Tvojmu postoju. Alebo doslo k akemusi nedorozumeniu. Ved ja sa vuobec nebranim vareniu kukuricnej kase, ani placiek. Naopak, velmi by som sa to rad naucil. Ale, neviem to a neviem ake predpoklady k tomu musim mat splnene. Ako to bude chutnat, toho sa vobec neobavam. Nie som narocny a potrebujem hlavne naplnit zaludok. Nikde som netvrdil, ze budem jest vylucne iba kukuricne jedlo cely rok. Ale, pokusim sa to maximalizovat. Alebo inak povedane, nahradit chlieb z retazca, inym typom chleba z vlastnej produkcie, resp.peciva. Tiez nejes cely rok vylucne chleba z retazca, napriek tomu, ze ho kupujes kazdy druhy den...
    vicktor nooo napisal si "potrebuje sa nou zivit celu zimu do dalsej urody". Aj chobot odpovedal/porozumel ako ja.
    Hladaj recepty:
    https://www.google.de/search?q=recep...NsexsAHcrIOADA
    hanusvas ak mozno som to nepresne formuloval. Proste gro mojej stravy bude zalozene na kukurici. A ked sa mi z nej zacne dvihat zaludok, dam docsne alternativu. Za druhe, no ved prave, nechce sa mi a nemam cas sekvencne prehladavat 50/100 receptov a hladat taky, ktory vyhovuje mojim nevyhnutnym kriteriam vid. dodatok c.1 k mojej orig. otazke - ingrediencie/pomoc.suroviny/naklady
    hanusvas ...dokoncenie: ...a preto som sem zadal otazku
    marjankaj Takže ti tie recepty majú vyhľadávať ochotní poraďáci zadarmo. Lebo ty jednoducho nemáš čas?
    hanusvas A co keby si si isiel liecit tvoju deprivaciu z nedostatocneho docenenia tvojho nafuknuteho ego okolim niekam inam? Z celej debaty vyplynulo, ze moj problem netkvie v receptoch, ale v zohnani vhodneho mlynceka.
    hanusvas jasne, ja si to dokonca pamatam. Ta kukurica tam visela, aby sa z casu na cas na srotovniku vyrobil srot pre "hyd" a pre prasce.
    lujza.j ja napr.nejem a nekupujem chleba....dúfam,že vieš kolko energie má kukurica....
    hanusvas nie, neviem. Ale velmi ma to netrapi. Ked nemuozes od hladu v noci spat, netrapi ta, kolko energie by mohlo mat hocico, coho by si sa mohla/ol potencialne najest.
    hanusvas 2 zmajkos (Včera 15:02) : blahozelam! A propos, nikde som nepisal, ze sa krrmim kukuricou v noci. Standardne to ludia robia tak, ze sa najedia popoludni, alebo vecer, a obvykle do rana hladni nie su....
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Na nete máš množstvo receptov, treba len skúšať a prispôsobovať ... my nevieme čo je pre teba drahé a čo nie, aké iné suroviny a ingrediencie máš k dispozícii.

    Nezabudni si na nete ale vyhľadať aj info o nutričnej hodnote potravín, lebo prevažnou konzumáciou kukurice urobíš svojmu telu viac škody ako osohu.
    lujza.j u mňa vyškrtnutá

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    na chlieb potrebuješ múku, na tvojom šrotáku vyrobíš len šrot, sú mlynčeky na jemné zomletie múky /sú aj drevné, .....http://eshop.gyron.sk/2013030008-ruc...rotovnik-14200
    keď budeš používať iba múku z kukurice bez iných prísad upečieš gerheň /u nás sa hovorilo tvrdý ako gerheň/ , ktorý ti stvrdne až si vylámeš zuby, po zime ti vypadnú tie čo ti zostali :-), preto prímesy

    paleo stravovanie, životný štýl /aj recepty/ http://varimepaleo.sk/paleo-2/paleo/
    Naposledy upravil viktorviktor : 15.05.15 at 14:39
    hanusvas dakujem viktor, pozriem linky, paleo? to som nikdy nepocul...pozriem co to je.

    tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

    Vylúčený člen tannenkau
    Možno by bolo dobré spracovať časť kukurice (povadzme aspoň tak 3/4) na maso, resp na "krátke" a dlhé" maso - - v tom ti viem poradiť
    Ale hoci moji predkovia žili z polí, tak v ich potrave kukurica netvorila ani 4 percentá =

    vymyslel si si zlú teóriu
    NIKTO ti neporadí ako ju uviesť do praxe
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj No veď tak. Prepasírovať cez králíkov alebo sliepky..
    lujza.j nechajte ho...on to tak chce....
    tannenkau to sú obe "krátke" masá

    dlhé som myslel swynje
    tannenkau Luíí

    Debo si myslí, že on objavil to pravé
    že sa môže hocičo s hocičím a že to môže hocikto

    TRT a tri orechy

    1,
    Sú aj také (v prírode / aj v živote), že niečo (konkrétne) sa môže iba s iným niečím (tiež konkrétnym )

    PS
    Až si 5-6 krát rozbije hubu pochopí totok hore uvedené pod 1,
    Ale debom zostane aj tak
    marjankaj Milan, šak jasné. Podľa príslovia.
    Svini sa iba o kukurici sníva.
    tannenkau králiky som síce nechoval, ale že by zrovna žrali kukuricu som ani nepočul
    marjankaj Neviem, či zožerú kukuricu, ale zrno sa im dáva.
    http://www.nos-liptov.sk/inpage/jadrove-krmiva/
    hanusvas tannenkau (Včera 15:27) Luíí
    to koho si myslel tym debom?
    hanusvas marjankaj (Včera 15:55)???? to pises nieco o tvojej rodine?
    marjankaj hanuvas, doplň si vzdelanie o slovenské príslovia. A potom môžeš pindať.
    Sviňa blato vždy nájde.
    Sviňa nažratá ľahne do blata.
    Svini sa len o kukurici sníva.
    Sviňu nepresviníš , vlka neprevlčíš , babu nepreškriepiš , sedliaka neoklameš.
    Svoj našiel svojho.

    http://www.juko56.dobrosoft.sk/prislovia1s.htm
    tannenkau Hurvajs.

    Blahoželám.

    Uhádol si, že teba !!!!!!!!!!!!!!!!!
    tannenkau Mary aj Janko
    z tvojho linku :
    "
    S kukuricou sa to nesmie preháňať. Má vysoký obsah škrobu a králiky preto z nej priberajú do tuku. Je vhodné ju zaradiť do kŕmenia v kombinácii s jačmeňom pre králiky 2-3 týždne pred porážkou. Mäso bude jemnejšie. "

    Zajace sa odporúča jesť , že majú chudé maso
    A z kukurice sa tučnie !!!!!!!!!!!!!!
      zbaliť

    linka na info o amaterskom spracovani kukurice ku konzumu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.