Zavrieť

Porady

ukončenie poistky

mám životnú kapitálovú poistku u allianzu, založenú začiatkom júla 2010, platím si mesačne cca 20€ no chcel by som si ju zrušiť, tak by som sa chcel spýtať kedy je najvhodnejšia doba na jej zrušenie ? resp. kedy mám poslať žiadosť o zrušenie ??

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pioter007 kokos, sorráč, úplne som na to zabudol, lebo som to u dávnejšie riešil, len mi úplne vypadlo že som sa pýtal aj tu na porade, týmto môžete túto tému zruš alebo zablokovať ak sa to dá, ešte raz sa ospravedlňujem a prajem príjemný zvyšok dňa

    richardhudec je offline (nepripojený) richardhudec

    richardhudec
    Keby išlo o staršiu zmluvu, zo začiatku 90. rokov, tak nikdy. Vtedy v zmluvách bola vysoká garantovaná technická úroková miera, avšak z roku 2010 nemá zmysel držať kapitálovku, nakoľko sa v nej akurát znehodnocujú peniaze infláciou, ktorá je z dlhodobého horizontu vyššia ako zhodnotenie peňazí v tej poistke. Vklad za prvé 2 roky Vám už nikdy nikto nevráti, čiže keď ten je 480€ (20€x24mesiacov), tak dostanete v 5. roku o 480€ menej aj v 20. roku o toľko menej. Samozrejme veľmi zjednodušene povedané. Ide len o psychiku, nakoľko v piatok roku je to 480€ z 1200€ vkadu, čo je dosť, ale keď tam budete mať po 20 rokoch vložených 4800€, tak suma 480€ o ktorú dostanete menej vám bude pripadať ako menšie percento a tým pádom sa vám to ľahšie zruší. Ale takýto paprodukt podľa mňa netreba držať
    richardhudec To je čo za odpoveď? Ako si prišiel k tomuto prepočtu? Na základe akých údajov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.