Zavrieť

Porady

ERP a predaj mimo SR

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu, ci je potrebne pouzit ERP zaregistrovanu na ambulantny predaj na veltrhu v CR. Sro je registrovanym platetelom DPH na Slovensku, planuje ist predavat tovar na veltrh do CR, teda mimo SR. Ma povinnost pouzit na tejto akcii za predaj tovaru ERP alebo staci iba prijmovy pokladnicny doklad a ci na tomto doklade bude vycisleny ZD, DPH a celkova suma za predaj? Nakolko kupujucimi v tomto pripade budu zrejme FO. V zakone o ERP som nasla v § 1 povinnost evidovat trzby v SR, tak teraz neviem, ako vyriesit tuto situaciu. Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zo stránky Finančnej správy:

    Príklad č. 5: Je slovenský podnikateľ povinný používať na evidenciu tržieb z predaja tovaru na území Českej republiky ERP?

    Riešenie: Ak slovenský podnikateľ prijme platbu v hotovosti z predaja tovaru v zahraničí, nie je povinný prijatú hotovosť zaevidovať v ERP, nakoľko platba nie je prijatá na území Slovenskej republiky. Zároveň vyššie uvedené platí aj v prípade úhrady faktúry v hotovosti prijatej v zahraničí.
    zdenka_b dakujem velmi pekne

    m.javor je offline (nepripojený) m.javor

    m.javor
    Pokladnica navyše nie sú certifikované pre územie ČR, takže by to bolo v rozpore z pravnym systemom ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.