Zavrieť

Porady

Parkovisko pre služ.auta - účtovanie

Vie mi niekto poradiť, ako správne účtovať výstavbu parkoviska vo vlastnej réžii, ak sa jedná o FO, vedie JU, platca DPH, má 2 kamióny aj s prívesmi zaradené do majetku firmy a na svojom súkromnom pozemku / v záhrade vlastného domu/ si sám betónuje parkovaciu plochu pre tieto autá, časom chce tam na to položiť dlažbu a ešte okrem toho si sám vyrobil veľkú posuvnú bránu, aby tam s tými kamionami vošiel do dvora. Na všetok materiál mi dáva bločky, kedže si to robí svojpomocne, uplatňujem mu z toho DPH, len neviem, ako to zaúčtovať z daňového hľadiska, keďže už suma dávno presiahla 30 000,- Sk. Zaradím to do dlhodobého majetku ako nehnuteľnosť /kedy, keď to stále ešte stavia, na základe čoho, pochybujem že by parkovaciu plochu kolaudoval, a čo s bránou? Osobitne, alebo spolu s parkoviskom. Poraďte prosím, ak viete ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iveta25 je offline (nepripojený) Iveta25

    Iveta25
    Parkovisko zaradiť ako dlhodobý majetok ako stavby, OS 4.
    Zaradiť na základe kolaudačného rozhodnutia.

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Mala som ten istý prípad na jar t.r.. Podnikateľ si sám vybetónoval časť záhrady, oplotil - teda iba náznakom oddelil od ostatnej záhrady, urobil si prístrešok pre svoje nákl.auto.
    Všetko, čo na to nakúpil - spolu to bolo cez 35.000 bez DPH -som účtovala zvlásť, DPH na vstupe sa uplatnilo. Keď to dokončil, zaradila som to do skupiny 4, odpis 20 rokov. Tam vlastne žiadna kolaudácia neprebehla, predpokladám, že som to v tomto prípade mohla aj bez toho zaradiť a začat odpisovať.

    Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

    Fidlo
    iva
    Mala som ten istý prípad na jar t.r.. Podnikateľ si sám vybetónoval časť záhrady, oplotil - teda iba náznakom oddelil od ostatnej záhrady, urobil si prístrešok pre svoje nákl.auto.
    Všetko, čo na to nakúpil - spolu to bolo cez 35.000 bez DPH -som účtovala zvlásť, DPH na vstupe sa uplatnilo. Keď to dokončil, zaradila som to do skupiny 4, odpis 20 rokov. Tam vlastne žiadna kolaudácia neprebehla, predpokladám, že som to v tomto prípade mohla aj bez toho zaradiť a začat odpisovať.
    to Iva:
    Dík za odpoveď, som toho istého názoru, len som si to chcela potvrdiť, či náhodou niekto nemá iné skúsenosti. A ešte si nie som istá s tou bránou, či to účtovať spolu s parkoviskom / je to veľká posuvná brána na koľajničkách ukotvených do betónu/, alebo osobitne, lebo tam je suma do 30 000,- Sk bez DPH. Vopred dík za skúsenosti.
    Naposledy upravil Fidlo : 27.10.04 at 11:01

    Parkovisko pre služ.auta - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.