Zavrieť

Porady

Vyhrážanie zamestnávateľa bez svedkov, ako to riešit ?

Ahojte, zazil som taku situaciu kde sa mi zamestnavatel nebezpecne vyhrazal (konkretne riaditel divizie) nad ktorym hierarchiou nieje ani generalny riaditel, ale rovno predseda predstavenstva. Je to jedna z najvacsich IT firiem na slovensku. Chcem sa spytat ci mam nejaku moznost to riesit. Pripadne podanie okamzitej vypovede alebo tak nejak. Problem je ten ze to nemam ako dokazat a povedal mi to do oci bez svedkov. Ide o dost osobne a nebezpecne vyhrazanie.
marjankaj A čím sa ti vyhrážal? Povedal ti bu-bu-bu?
nordic Nechcel by som rozoberat detail toho konkretne. Ale som si konkretne isty ze keby to bolo v SMS alebo v maile tak to rozhodne splnuje naplnenie trestneho cinu nebezpecne vyhrazanie a vydieranie. Teraz mam len otazku ci sa to da riesit ked nemam dokaz.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nordic
    tak to rozhodne splnuje naplnenie trestneho cinu nebezpecne vyhrazanie a vydieranie
    ivka70
    daj riadnu vypoved
    -------------------------------
    Hm...možno ide o http://cs.wikipedia.org/wiki/Mobbing
    Je to fest nepríjemná záležitosť.
    -------------------------------
    Ale ak ide o faktické vyhrážanie ..viď TZ ?
    Šak Pištikovi jednu riadnu vypáľ (bez svedkov) aspoň bude v obraze...
    Veď odísť chceš tak či tak...a v neposlednej miere sa situácia bude len zhoršovať.
    misoft Tie posledné vety.... niekedy je to najúčinnejšie riešenie. Jedna vzduchom chladená bez svedkov..... on nebude môcť dokázať, že tvoja ruka vzduchom letela a on - somár - sa jej neuhol. A potom si i on bude pamätať, že ak sa bude ešte raz vyhrážať, opäť bude "letecký" deň.....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak chces skobncit pracovny pomer, daj riadnu vypoved alebo sa dohodni na ukonceni PP k nejakemu konkrretnemu datumu.

    Vyhrazanie bez svedkov je nedokazatelne a teda na jeho zaklade nemozes riesit nic. Pri akomkolvek dokazovani by to bolo tvoje slovo proti jeho slovu.

    Mozes vyvolat problem v praci, napisat na neho staznost (posles ci odovzdas na HR), ktoru velka firma riesit asi bude. Ale vaz opatrne slova, ktore das na papier.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nordic Takze nemam vlastne sancu. Ja v tej praci uz chcem okamzite skoncit na zaklade tohoto. Len neviem ci mozem.
    ivka70 Skus si dat navrh na dohodu o skonceni PP. Kedze ide o tvojho nadriadeneho, mozno bude rad a podpise ti ju, cize bude suhlasit. Skoncis potom dnom, ktory si v dohode definujes.
    nordic Tak nakoniec som to vyriesil tak ze som dal vypoved.
    Chobot A dokedy budeš ešte pracovať? Počas 2 mesačnej výpovednej doby?
      zbaliť

    Vyhrážanie zamestnávateľa bez svedkov, ako to riešit ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.