Zavrieť

Porady

Mám nárok na dávku V nezamestnanosti

Dobrý deň chcem sa opýtať či mám nárok na dávku V nezamestnanosti ak som do práce nastúpila 16.7 2007 rok som pracovala potom som bola 6 rokov na materskej po skončení materskej som naspäť Nastúpila do tej istej práce kde som už 9 mesiacov ale chcem dať výpoveď... Mám nárok na podporu? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne. Máš viac ako 730 dní poistenia.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarina721 A,neviete aká suma vychádza podpora viem.že sa to počíta z príjmy ale zhruba či sa oplatí ísť na úrad prace
    veronikasad 50 % z vymeriavacieho základu = príjmu po ukončení rod.dovolenky.
    Xanti Výška dávky v nezamestnanosti je 50% z hrubej mzdy, a u teba sa to vyráta z priemeru platov za tých 9 mesiacov čo robíš ...
    Katarina721 Neviem ako sa to počíta dajme tomu že mám výplatu Rio 430 a ztoho sa počíta 50 %?
    Xanti Ano, tj. podpora bude 215e mesačne cca ak je 430e tvoja hrubá mzda
    Katarina721 Nie 430 je mesačný plat hrubá mzda je okolo 550eur
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Počas MD a RD - ak trvá pracovný pomer - trvá aj poistenie v nezamestnanosti.

    Mám nárok na dávku V nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.