Zavrieť

Porady

Čo s vyčerpanou dovolenkou (na ktorú som nemal nárok) po podaní výpovede?

V máji 2015 som nastúpil do zamestnania po materskej a rodičovskej dovolenke. V júni som si čerpal dovolenku, na ktorú som mal nárok za obdobie materskej dovolenky (ale nie celú). V júli máme celozávodnú dovolenku 2 týždne, kde budem čerpať cca 13 dní dovolenky. Pracujem na 12 h smeny, striedame denná nočná, aj soboty nedele. K augustu by som chcel dať výpoveď, ale neviem, či mám nárok na 6 dní dovolenky za odpracované 3 mesiace (keď to asi nebude 60 odpracovaných dní) a čo v prípade, že dám výpoveď. Dajú mi zvyšok dovolenky, ktorú som vyčerpal, ale nemal na ňu nárok preplatiť spatne? Dakujem
za odpoveď.
veronikasad doplň presné obdobie rod.dovolenky v roku 2015. Kedy končí pracovný pomer ?
cindi rodicovska dovolenka bola do 4.5.2015, pracovny pomer zatial nekonci, len je vyhliadka na nove zamestnanie, kde bude nabor pravdepodobne v auguste
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vo vseobecnosti plati, ze precerpanu dovolenku musis zamestnavatelovi vratit pri skonceni PP.
    Ak PP trval cely rok a odpracujes aspon 60 dni (co od maja do augusta odpracujes), mas narok na 8/12 rocneho naroku na dovolenku. Ta by mohla byt kratena, ak RD+PN trvala viac ako 100 dni, ale to do aprila netrvala. Ak nebudes dlhsie PN, tak ti narok na dovolenku 8/12 ostava.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Čerpanie dovolenky sa považuje za výkon práce a započítava sa do 60 dní. Ak nebude na PN-ke, dovolenka sa mu krátiť nebude, vznikne mu nárok na pomernú časť dovolenky za kal.rok = 1/12 ročného nároku za každý celý mesiac trvania prac.pomeru.
    cindi čerpanie dovolenky-myslite rodicovsku? Lebo ta sa nezapocitava, len materska dovolenka sa pocita za vykon prace
    ivka70 Nie, cerpanie riadnej dovolenky po RD.
    RD sa za odpracovany cas nepovazuje.

    Čo s vyčerpanou dovolenkou (na ktorú som nemal nárok) po podaní výpovede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.