Zavrieť

Porady

škoda na zásobách

Na zásobách sme zistili, že počas týchto daždivých dní
nám pretiekla strecha a voda nám poškodila niektoré zásoby v sklade.Skladové priestory máme v prenájme.Škodu sme si chceli uplatniť v poisťovni, no na tento druh škody nemáme uzavretú poistku, takže náhrada škody nebude.Od prenajímateľa škodu nebudeme požadovať.
Bude škoda daňová, či nedaňová v zmysle §19 ods. 3 písm. g.
Nie som si istá.Je to vlastne škoda ktorú sme si nezavinili.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Pôjde o daňový výdavok podľa § 19. Musíte sa však preukázať , že škoda bola naozaj zavinená v dôsledku živelnej pohromy / išlo by o : doklad o nahlásení do poisťovne, foto, atd…/ Nie je podmienka že musí byť daňovníkovi vyplatená náhrada škody od poisťovni.

    Corina je offline (nepripojený) Corina

    Corina
    No áno lenže do poisťovne sme to nahlásili len telefonicky
    a nemám teraz doklad, lebo oni najskôr telefonicky zisťujú
    okolnosti než prídu.A foto si máme urobiť my ako firma či z poisťovne. No nezdá sa mi to

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Corina
    No áno lenže do poisťovne sme to nahlásili len telefonicky
    a nemám teraz doklad, lebo oni najskôr telefonicky zisťujú
    okolnosti než prídu.A foto si máme urobiť my ako firma či z poisťovne. No nezdá sa mi to
    Trvala by som na tom, aby mi z poisťovne dali doklad, ktorý by nasvedčoval o tom, že naozaj prišlo k živel.pohrome, foto si urobte aj vy alebo poisťovňa. Treba sa dohodnúť s poisťovňou nech vám dajú aspoň nejaké potvrdenie, že škoda bola hlásená. Musí ísť o preukázateľný a hlavne dokazateľný výdavok, ak ho dokážete fotom alebo dokladom od poisťovni, nemáte prečo zapochybovať a pôjde o riadne daňovo uznaný výdavok podľa § 19. Ved riešime tu daňovo uznateľný výdavok a nie zdaniteľný príjem od poisťovni.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Prenajímateľ má určite svoj majetok = skladové priestory poistené a určite to bude hlásiť na poisťovňu. Poprosila by som ho tiež o doklad ktorý by nasvedčoval o tom, že hlásil živel.pohromu a to v prípade ak by sa to nedalo cez poisťovňu. Zmluvu máte s prenajímateľom uzavretú čo nasvedčuje o tom, že naozaj máte v prenájme skladové priestory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.