Zavrieť

Porady

Z čoho sa bude počítať materská po dvoch rokoch rodičovskej dovolenky?

Ahojte, mám mladú pani na materskej, o dva týždne jej končí. Postup je taký, že zamestnávateľ zadá koniec materskej a začiatok rodičovského v sociálke aj v zdravotke. A mladá pani by sa mala prihlásiť na sociálku aj do zdravotky ako čo keď pracovný pomer trvá? Lebo plánuje najneskôr do dvoch rokov ďalšiu materskú. Potom neviem z čoho jej bude počítaná, teraz zo zamestnania mala príjem 1500€, tak mala max materskú. Som to čítala, ale moc mi nie je jasné, z čoho bude mať druhú materskú keď bude odhlásená zo sociálky a aj keď sa tam nahlási, aký to má význam, ak bude mať materskú z minima?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mamička na rodičovskej dovolenke sa prihlasuje v SP na dôchodkové poistenie ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Rovnako v ZP, kde platitelom zdr.poistenia je za ňu štát.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH A prosím ťa, z akého základu bude mať ďalšiu materskú?
    veronikasad Z pravdepodobného VZ, t.j. z príjmu pred nástupom na prvú MD.
    IvetaH Ďakujem ti vysvetlenie, len dúfam, že sa dovtedy nezmenia zákon opačným smerom.
      zbaliť

    Z čoho sa bude počítať materská po dvoch rokoch rodičovskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.