Zavrieť

Porady

chyba 4001 kontrolný výkaz DPH

prosím Vás, ako opravím dodatočný kontrolný výkaz k DPH? uviedla som v ňom tri riadky:
1-chýbala tam jedna faktúra XX, takže ju bolo treba pridať
2-zle zadané číslo faktúry XY
3-opravené číslo faktúry XY
lenže teraz som zistila, že to číslo faktúry XY bolo v riadnom KV DPH zadané dobre, takže som opravila vlastne niečo, čo bolo už predtým dobre... čo s tým? pošlem dodatočný KV DPH len s jedným riadkom, ktorý sa týka pridania faktúry XX? keďže tie ďalšie dva riadky tam byť nemali.... treba im tam aj zavolať a vysvetliť, aby to pochopili? či len poslať ten druhý dodatočný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    správkyna vam v tomto nepomoze nakolko jej iba pride oznamenie z BB a ona vyda rozhodnutie o výzve na odstránenie nedostatkov

    chyba 4001 znamená ze neexistuje transakcia na zrusenie a vsetko co ste zadávali do tohoto DKV vobec nepreslo a nic z dodatocného vam nezapísalo. a to ani nove záznamy

    podaný dodatočný KV je nespracovateľný v celom rozsahu.
    z takto podaného dodatočného KV nebudú spracované ani tie transakcie, ktoré boli platiteľom uvedené správne!

    postupujte tak ako by ste vobec KV neopravovali a podajte novy DKV
    mimochodom, urcite vam pride vyzva na odstranenie nedostatkov v DKV

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...chyba_4001.pdf

    mimochodom, správkyne dane nemaju dostatocnu previerku na prácu s KV a vsetky sa riesia iba v BB, ak je problém tak vasa správkyna iba dostane pokyn na vydanie rozhodnutia/výzvy, ale s KV nemoze pracovat ani ho nevidi,

    plus skusenosť z kontroly: ani kontrolorky nemali k týmto údajom prístup napriek k tomu ze isli vyslovene po DPH, iba konstatovali ze oni nemaju dostatocnu previerku na prácu s KV
    Naposledy upravil Mishok : 14.07.15 at 18:35
    AndreaK. ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    druhý dodatočný, kde vymeníš 2+3, čiže opravu čísla faktúry vrátiš na pôvodný stav. Plus by som to konzultovala so správkyňou.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AndreaK. čiže vlastne by som opravila ten dodatočný ak to správne chápem? ide o to, že neviem ako to oni berú, či akoby vymažú ten prvý dodatočný a bude sa brať do úvahy len ten druhý, alebo berú do úvahy oba... ak je to tá druhá možnosť, tak by som to asi spravila tak ako píšeš...
    KEJKA ja si myslím, že opravia pôvodný podľa dodatočného, následne znova opravia opravený podľa druhého dodatočného atď.
    marjankaj A prečo si to nevykonzultuješ so správkyňou? Alebo to chceš opravovať do vianoc sedemnásťkrát?
    Mishok viem o cloveku kt to opravoval 7x (lebo sa mu 10€ za priznanie videlo vela) a nakoniec dospel do bodu ked uz nebolo co opravovat (ciastkovo to poopravoval postupne) a aj tak mal vyzvu na odstranenie nedostatkov... na danovom urade sme tam neditovali aj s celym poschodím lebo seginice KV nevidia ani s tym nemozu robiť. na to nemaju dostatocne previerky, KV spracuvaju iba v BB, nakoniec sme to vyriesili podaním prázdneho DKV (8-meho! ) a bolo to uz ok
    AndreaK. nekonzultovala som to so správkyňou, lebo zatiaľ mám len také skúsenosti, že mi moc poradiť nevedeli, povedali vždy len "asi" to tak má byť a pod.
      zbaliť

    chyba 4001 kontrolný výkaz DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.