Zavrieť

Porady

Náhradné výživné príjem

Zdravím poraďáci, mám na vás otázočku ohľadne dokladovania príjmu pri poberaní náhradného výživného. Otázka je, či sa berie do úvahy čistý mesačný príjem, al. hrubý mesačný príjem. Zákon hovorí, že príjem nesmie prekročiť výšku 2,2 násobku životného minima žiadateľa a spoločno posudzovaných osôb. Ide o to, že ak príjem je vyšší ako 2,2 násobok životného minima, strácate nárok na poberanie náhradného výživného. Pýtala som sa to priamo aj na UPSVaR, kde dokladujem každé pol roka svoj príjem a mi to nevedeli povedať, čo som ostala zaskočená, že práve oni by to mali vedieť, keďže túto dávku vyplácajú, či? ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri § 4 Zákona č. 601/2003

    § 4
    Príjmy

    (1) Za príjem sa na účely určenia súm životného minima považujú

    a) príjmy fyzických osôb, ktoré sú predmetom dane z príjmu podľa osobitného predpisu4) po odpočítaní

    1. poistného na povinné zdravotné poistenie,

    2. poistného na nemocenské poistenie, poistného na starobné poistenie, poistného na invalidné poistenie a poistného na poistenie v nezamestnanosti,

    3. preddavku na daň alebo dane z príjmov fyzických osôb,4)
    Chrusťa ďakujem veronikasad, tým pádom mi to vychádza, že podstatný je čistý príjem a nie hrubý a ten nesmie prekročiť 2,2násobok ŽM.
    veronikasad ano, čistý príjem.

    Náhradné výživné príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.