Zavrieť

Porady

12 komentárov     zbaliť
taiko poskodili Ti nejako byt? Sposobili Ti svojou cinnostou nejaku ujmu, na vykrytie, ktorej ches depozit pouzit?
xyzal1 no nie, nepoškodili, akurát že byt nestihli dať do pôvodného stavu a nebola dodržaná výpovedná lehota, nakoľko dostali okamžitú výpoved
ivka70 Nebola dodrzana vypovedna lehota ... ale nie snad z viny najomnika .... kto im dal okamzitu vypoved??
buchač Schválne som dal taký JEDNODUCHÝ príspevok.

Jednoducho so proste čakal ďaľšie jednoduchochosti....

Velebnosti ....jednoducho se mi chce zvracet...du blejt...
sito No vidíš, keby si hneď napísal toto, "akurát že byt nestihli dať do pôvodného stavu". Ak nie? Primeranú časť nemusíš.
xyzal1 Snád tú výpoved dostali z mojej viny?
sito A služby im ako vyúčtuješ, voči čomu?
xyzal1 Nooo, asi dostali okamžitú výpoved z mojej viny...
taiko aka ujma Ti vznikla tym, ze nedali byt do povodneho stavu?
Aky je rozdiel medzi povodnym stavom a stavom v ktorom byt zanechali.
Bola im kriminalna cinnost dokazana uradmi ?

trema dat pozor, aby si sa v tejto suvislosti nedopustila kriminalneho konania Ty. vid buchac
xyzal1 Bola, ved jeden je vo väzbe
ivka70 Ale ty si im dala okamzite skoncenie najmu, tak na zaklade coho mali dodrzat vypovednu dobu? Pri okamzitom skonceni nie je vypovedna doba ....
Kabaka123 tak tak tak
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Keď používali byt na iný účel ako na bývanie máš právo im vypovedať zmluvu o nájme bytu. Ako píše taiko, ak pri tej činnosti byt a jeho zariadenie nepoškodili, alebo je opotrebovaný v primeranej miere používania, ÁNO!

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    korela, Anika61, jslancik, Kabaka123, taiko, xyzal1
    6

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Postupuješ podľa zmluvy,nesúdiš ich konanie;ak máš ošetrené v zmluve ,kedy im môžeš dať výpoveď a za akých podmienok.Tak tak postupuj.Predpokladám,že si im nedal šancu dať byt do pôvodného stavu (bližšie okolnosti neviem),takže treba postupovať podľa zmluvy.
    Naposledy upravil Peggynka : 27.07.15 at 12:37

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    korela, mareko, Zitulda, Anika61, Kabaka123, lujza.j
    6

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mám vrátiť depozit nájomníkom, ktorí v mojom byte prevádzali kriminálnu činnosť?
    Veľmi jednoduchá otázka.

    Ale ak sa nad tou jednoduchosťou pozastavím, tak odpoveď jednoducho znie - ÁNO.

    Ak predsa riadne platili náležité poplatky, tak nie je o čom. Inak by to bolo neoprávnené obohatenie podľa Zákona č. 300/2005 (Trestný zákon) § 226 (viď trestné sadzby).

    Ty predsa nie si súd, aby si súdila a odsúdila za ich kriminalitu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    xyzal1 Ja ich nesúdim za kriminalitu, ale za to čo som neskor dopísala - nedali byt do pôvodného stavu a nedodržali výpovednú lehotu
    xyzal1 To je ako keby niekto vašim autom spáchal kriminálnu činnosť. Bolo by to ok?
    lujza.j Nemotaj tu auto....
    buchač Ty si jednoducho mýliš pojmy s dojmami.

    Konec, ende, finito, howg !
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Podla mojho nazoru kriminalna cinnost najomnika (pokial nema dosah na tvoju osobu a majetok) nema nic spolocne s depozitom za byt.

    Dalej ma zaujalo a poziadam ta o ozrejmenie !!! - podla akeho ustanovenia zakona si najomnikovi "dal okamzitu vypoved" ????????...pretoze taketo ustanovenie ja osobne nepoznam a nieje ani v zakone o kratkodobom najme ani v obcianskom zakonniku.
    dmc ...ako som predpokladal - "okamžitá výpoveď"ostala bez vysvetlenia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    chces povedat, ze ked si od niekoho vezmes pozicku a ten niekto nieco vyvedie a zavru ho, znamena to pre teba, ze uz nemusis pozicku splatit?

    To je uplne rovnaky pripad.

    Depozit bol zaplateny za nejakym ucelom (nahrada za poskodenie bytu pripadne neplatenie najomneho a pod.). Ak podmienky zo zmluvy, kedy depozit prepada, nenastali, musis depozit vratit.
    A tie zjavne v tomto pripade nenastali.
    Nemozes spajat 2 rozne suvislosti dokopy, tvoj depozit nema nic spolocne s tym, ci najomnici prevadzali kriminalnu cinnost.
    Naposledy upravil ivka70 : 28.07.15 at 05:07

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Depozit vráť a dianie kriminálnej činnosti máš povinnosť oznámiť orgánom činným v trestnom konaní.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Skôr mi to pripadá, že niekomu kole oči že si nelegálne privyrobil a nepodelil sa...
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    xyzal1 Presne, presne, by som chcel vidieť, ako by si ty reagoval, ak by si sa dozvedel zo správ, že tvoj byt navštívili kukláči
    Nandrolon ... tak to je už iné kafe, trebalo to napísať v úvode a trošku preštylizovať príspevok, lebo vyznieva to fakt divne...
    xyzal1 Nechce ma to tam pustiť aby som popísal celú situáciu
    sito Nie zriedkavá vec na porade, ( ťaháme repu )
    lujza.j No asi to nebolo take dramaticke...nepises...ze by boli poskodene dvere....vhodnym baranidlom....
    xyzal1 :-) A to musia byť dvere rozbité baranidlom., aby to bolo dramatické?
    marjankaj Snáď tým nájomníkom nezakázala aj návštevy?
    lujza.j Sak ked pekne zazvonili a oni otvorili.....to ze hucia....co je na tom.....ludia doma hucia a ani kuklaci u nich nie su...co si precitlively....jednoducho si sa rozhodol,ze depozit im nedas a basta....tvoja vec....!
    marjankaj Možno ich pozval aj spolu televíziou na Varí vám to.
    xyzal1 Kto povedal, že tam boli kukláči, lebo hučia? To si fakt myslíš, že by tam kvôli takejto hlúposti fakt išli? Joooj, škoda reči, chcel som poradiť, namiesto toho tu vyznievam ja ako páchateľ trestnej činnosti - ale aj tak dakujem, dobrá rada nikdy nie je zlá
    lujza.j Tak potom vydarena akcoška.....ked aj povarili
    Este som zabudla na sekeru....okrem baranidla
    xyzal1 Tieto komentáre by sa tak skôr hodili na iné bulvárne stránky, myslím, že toto tu nepatrí...
    marjankaj namiesto toho tu vyznievam ja ako páchateľ trestnej činnosti - ale aj tak dakujem,
    Tak to by bol ten lepší prípad. Taká Cajla by asi bolo horšie.
    xyzal1 Múdrejší ustúpi, neznížim sa na tvoju úroveň...
    marjankaj Ty už pod tvoju terajšiu ani nemôžeš.
    Stačí keď si prečítaš čo si tu popísal. Možno ti to dôjde.
    sito Neznámy, xyz keby si viac opísal situáciu, debata by bola iná, ak si si napočítal primeranú škodu, kam chceš poslať zbytok, do basy? Ak ti polícia pri ich zatýkaní spravila škodu v podstate je to škoda, ktorú zapríčinili nezodpovedný nájomníci, zatiaľ by som peniaze nechal pekne v depozite a počkal si na rozhodnutie súdu, kto tu škodu uhradí. Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Súd ti môže priznať odškodnenie. Ale, či ho aj od odsúdených skutočne dostaneš? Asi si nie múdrejší z toho, čo si sa na porade dozvedel, skús teda inde, keď tu si nezmúdrel.
      zbaliť

    Mám vrátiť depozit nájomníkom, ktorí v mojom byte prevádzali kriminálnu činnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.