Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
a ty si sa s koňom zrazil? a tuším ti pri tom aj mozog vypadol.

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

blavaciko
kvoli comu mu ich chces vracat si nepovedal.
ak kvoli tomu, ze predavas online a zakaznik odstupil od zmluvy, tak zakon c. 108/2000 v zneni neskorsich predpisov hovori o 15-tich dnoch, teda zrejme kalendárnych.

§ 12Odstúpenie od zmluvy
(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa § 10.
(2) Ak predávajúci splnil informačné povinnosti podľa § 10 dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa, keď predávajúci dodatočne splnil informačné povinnosti, najneskôr však do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
(3) Ak predávajúci nesplní informačné povinnosti podľa § 10 ani dodatočne, spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy do troch mesiacov od prevzatia tovaru alebo od uzavretia zmluvy o poskytnutí služby.
(4) Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Predávajúci je povinný

a) prevziať tovar späť alebo nepokračovať v poskytovaní služby,
b) vrátiť spotrebiteľovi najneskôr v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy cenu zaplatenú za tovar alebo za službu alebo preddavok, ktorý spotrebiteľ uhradil za tovar alebo za službu vrátane nákladov, ktoré spotrebiteľ vynaložil v súvislosti s objednaním tovaru alebo služby. Náklady na vrátenie tovaru znáša spotrebiteľ len v tom prípade, ak výrobok plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám a nebol vadný.

(5) Ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, spotrebiteľ nemôže odstúpiť od zmluvy, ktorej predmetom sú:
a) poskytnutie služby, ak sa služba začala plniť so súhlasom spotrebiteľa pred uplynutím lehoty na odstúpenie od zmluvy podľa odsekov 1 až 3,
b) predaj tovaru alebo poskytnutie služby, ktorých cena závisí od pohybu cien na finančnom trhu, ktoré predávajúci nemôže ovplyvniť,
c) predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa, alebo tovaru, ktorý vzhľadom na jeho vlastnosti nemožno vrátiť, alebo tovaru, ktorý rýchlo podlieha skaze,
d) predaj audiovizuálneho diela, zvukového záznamu alebo zvukovo-obrazového záznamu umeleckého výkonu alebo multimediálneho diela,22) ktoré spotrebiteľ rozbalil,
e) predaj novín, časopisov a periodickej tlače,
f) lotérie a iné podobné hry.21)

(6) Ak predávajúci poskytol spotrebiteľovi pôžičku na kúpu tovaru alebo na poskytnutie služby alebo ak takú pôžičku poskytla spotrebiteľovi tretia osoba na základe zmluvy s predávajúcim, odstúpením od zmluvy o predaji sa od začiatku zrušuje aj zmluva o poskytnutí pôžičky. Právo na vydanie bezdôvodného obohatenia nie je tým dotknuté.

matej37 je offline (nepripojený) matej37

matej37
Zákazník mi vracia tovar do 7 dni, načo má aj nárok.


Takže mu musím vrátiť aj poštovné resp. cenu za kuriérsku službu alebo dobierku?

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

blavaciko
bol vyrobok vadny? ak nie, tak naklady na vratenie znasa zakaznik

co sa tyka postovneho k zakaznikovi, to mu vracias.

matej37 je offline (nepripojený) matej37

matej37
Teraz prvýkrát ako som začal podnikať mi vrátil zákazník tovar, môžem urobiť tak, že zákazníkovi pošlem vzor odstúpenia od zmluvy cez e-mail. Nech si ho vytlačí, podpíše a pošle doporučene na moju adresu firmy. Môžem ho takto donútiť, nech toto všetko urobí a keď to neurobí, tak mu nevrátim peniaze? A poviem mu že si môže prísť po tovar naspäť do mojej firmy, lebo ho už popredu doniesol.
Naposledy upravil matej37 : 03.01.12 at 22:56

matej37 je offline (nepripojený) matej37

matej37
to blavaciko, tak dam priklad faktury: cena notebooku je 500 EUR, kurier - 5 EUR, dobierka - 2 EUR, Mám mu vrátiť 507 EUR alebo len 500 EUR? Výrobok nebol vadný, keď mi ho zákazník vrátil.

Do koľkých dní mám vrátiť peniaze zákazníkovi - do 15 kalendárnych alebo pracovných?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.