Zavrieť

Porady

ZoD a FA

Dobrý deň
Mám zmluvu o dielo na určitú sumu. Ale potrebujem im vyfakturovať iba časť zo zmluvy o dielo. Nechcú preddavkovú fa, lebo tam nie je rozpočítana DPH. Môžem im vystaviť aj normálu Fa aj keď v zmluve o dielo je napísané , že sa to bude platiť až po dorobeni celého diela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Vystavíš zálohovú faktúru, ktorú ti uhradia, potom vystavíš faktúru na prijatú platbu, na ktorej bude rozpísané DPH.

    Pri dokončení diela budeš fakturovať celú sumu od ktorej odpočítaš túto prijatú platbu, t.j. na faktúre bude len rozdiel celkovej sumy a už vyplatenej čiastky.
    berry Však ja som to aj tak chcela urobiť, lenže oni nechcú tu zálohovú FA. Skúsim urobiť dodatok k ZoD ( o zmene platenia ) A vystavím im normálu FA . Za dokončenie časti diela. Môže byť ?
    evuš My uzatvárame KZ a aj Zmluvy o dielo.... vždy v nich presne stanovíme ako sa bude fakturovať...niekedy až po dodávke, niekedy ako záloha+doplatok a niekedy napr... 20% 40% 40%....
    Myslím, že by nemal byť problém, pokiaľ spravíte dodatok ku Zmluve...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.