Zavrieť

Porady

Fakturácia a DPH pre právne služby

čaute poradáci,

poradí mi niekto, ako postupovat pri spore, ktory sa tiahne uz 7 rokov. teraz sa maju platit trovy za jednotlive ukony. Aku dph si ma advokat uplatnit? ukony boli robene pocas celeho obdobia a DPH sa menila. Okrem toho ako je to s fakturáciou - zvykne sa platit za sluzby az po skonceni sporu. Ma sa vsak fakturovat vzdy po kazdom ukone?


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aglie je offline (nepripojený) Aglie

    Aglie
    teda ak tomu spravne rozumiem, tak nie jednotlivy ukon advokata - t.j. navrh na zacatie konania alebo zastupenie na pojednavani je sluzbou v zmysle zakona o DPH ale az cele zastupenie. Znamena to tiez ze advokat nesmie vystavit fakturu skor nez padne pravoplatny rozsudok? Inak zasadne je advokatov narok na odmenu nezavisly od uspechu v spore - cize sa nemusi cakat ako to dopadne. Co ale v takych pripadoch ked sa zmeni advokat este pred koncom konania a tiez v priebehu zastupenia platili 2 sadzby. Plati ta posledna pri skonceni zastupovania?

    Inak Benka velmi pekne dakujem za radu.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Fakturácia je vecou dohody medzi klientom a advokátom. Ak klient platí vopred postupuje sa podľa § 19 ods.4. Ináč deň dodania nastáva nadobudnutím právoplatnosti rozhodnutia.

    Fakturácia a DPH pre právne služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.