Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer - rozdiely na výplatnej páske v mesiaci júl a august (II.Q)

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Pracujem ako učiteľka. Počas júla som čerpala len dovolenku 23 dní , v auguste 16 dní a 5 dní som riadne odpracovala. Je možné, aby som mala na výplatnej páske úplne rovnakú sumu čistej mzdy (dokonca aj centy)? Zaoberáme sa touto otázkou viacerí kolegovia.
Na výplatnej páske mám uvedené:
náhrada za dovolenku
júl: 1222,50 € - 172,50 hodín - hrubá mzda: 1222,50 €
august: 931,40 € - 120 hodín - hrubá mzda: 1222,50 €priem. nah. - 7,50 aj v juli a auguste (viem, že sa mení každý štvrťrok)

Takisto všetky odvody sú totožné v júli aj v auguste.
Ak je potrebné, doplním ďalšie údaje.
Vopred ďakujem za odpoveď aj v mene kolegov.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 jaj.......a učitelia sa sťažujú, že majú nízke platy !!!!!!!
mne sa môže iba snívať o takom plate......
wewerka1 :-) škoda, že to nie je z Vašej strany odpoveď na zadanú otázku. Mimochodom - dovolenkový plat je priemer, neviete, čo všetko je zarátané do priemeru (žeby nejaká dohoda? - čiže práca navyše?) Ja Nesnívam, nesťažujem sa, pracujem viac, aby som mala vyšší plat.
avalik ziadny priemer, citaj moju odpoved
lacotinka nygdy som nesnýval NEREÁLNE sny
lacotinka "" Ja Nesnívam, nesťažujem sa, pracujem viac, aby som mala vyšší plat. ""

Vieš koľko ľudí v našich zahraničných firmách "pracuje oveľa viac" aby dostali "normálny " plat (veľa pod 60 % tvojho)
lacotinka že 5 dní v auguste RIADNE odpracovala = do rehotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Je to v poriadku, učitelia sú odmeňovaní podľa zákona č. 553/2003

    § 29

    (2) Ak osobitné predpisy, ktoré sa vzťahujú na zamestnávateľov a zamestnancov podľa § 1 ods. 1, obsahujú ustanovenia o priemernom zárobku alebo o priemernej mzde, je ním funkčný plat podľa § 4 ods. 4 až 6, plat pri výkone inej práce alebo funkčný plat podľa § 30 ods. 3 priznaný zamestnancovi v čase, keď vznikol dôvod na jeho použitie.

    Tvoj mesačný plat je 1222,50 €.
    V auguste bolo celkovo 157,5 hod. t.j. 1222,5 € : 157,5 hod. = 7,7619 €/hod.
    dovolenka: 120 hod. x 7,7619 €/hod. = 931,4286 €
    odpracované: 37,5 hod. x 7,7619 €/hod. = 291,0714 €

    spolu HM za august: 931,4286 € + 291,0714 € = 1222,50 €
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wewerka1 Veľmi pekne ďakujem za info. Nebolo nám to vysvetlené. Pozrela som si zákon a myslím, že mi je to jasné. Čiže dovolenka alebo jej pomerná časť sa ráta u nás pedagógov vždy z funkčného platu a nie z priemeru za Q? Pochopila som to správne?
    avalik ano, citovala som - tam kde sa v ZP uvádza priemerny zarobok/mzda tak je to u vas FP - platny v case pouzitia
    wewerka1 Ďakujem za skoré odpovede na moje otázky :-)
    lacotinka Tá veverička mosí robyt na sakra dôležitom mieste v našom posranom školstve = 1200 hrubého

    Keď pri takom plate je schopná vyrývať, či jej nedali o 5 € menej

    boh chráň a uchovaj, aby takáto učila deti (aj keď to píše )
    wewerka1 Lacotinka, chcela som reagovať na Tvoje slová, no nakoniec som to vymazala, pretože je zbytočné to komentovať.
    lacotinka vydýýýýýš
      zbaliť

    Dovolenkový priemer - rozdiely na výplatnej páske v mesiaci júl a august (II.Q)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.