Zavrieť

Porady

Ako vymôcť zaplatenie provízie

Podnikam, že sprostredkovávam obchod. Uzavriem zmluvu o obchode a výške provizie a potom sprostredkujem obchod inemu podnikateľovi.Takto sa to stalo aj teraz dlhšie sme spolupracovali a za posledný obchod mi nezaplatil čiastku cca 1200 eur na ktorú som mu vystavil fakturu asi pred mesiacom. Zatiaľ telefonicky ho vyzývam a dostal som odpoved, že aj toto sa stáva...On zarobil mne nezaplati a ja musím ešte odviesť aj DPH cca 200 eur zo sumy, ktorú som nedostal....čo mám robiť? a on si smelo zarába dalej...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    možno budeš mať menej problémov, keď tú faktúru rovno vystornuješ, respektíve dobropisuješ. nezaplatíš dph, ani ju raz nezdaniš v príjmoch.... lebo keď je to takto, tak to bude na dlhé lakte, zaplatíš oveľa viac ako tých 200€ DPH A tých nervov. Aj keď máš 60, poučenie môže prísť vždy

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie som podnikateľ a ani živnostník...ale odrbať by som sa nenechal...
    Ani trošku

    Čo máš robiť ?
    Sa vyplakávaj na Porade...môžeš kamošom na pive, prípadne aj doma rodičom.

    Na nete je plno takýchto prípadov, stačí si len vyhľadať, čo a ako vykonať.
    Ale šak Ty kľudne chlapíkovi telefonuj aj naďalej...
    -----------------------------------------------------
    Veď predsa klasika :

    1. Písomná výzva a odoslaná doporučenou zásielkou
    2. Požiadať príslušný súd o vydanie platobného rozkazu
    3. Súd a exekúcia

    Viac sa nemá význam rozpisovať, na nete je toho fakt plno....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrko Ďakujem Ti Bucháč , ale on ako správny podnikateľ v dnešnej našej spoločnosti, isto má všetok majetok na manželke a BSM...
    Ja mám s ním zmluvu všetko, ale to je taký sebavedomý mlaďas
    cca 30 ročný ....ja mám 60, ale skáče....že to sa stáva, že sa nezaplatí....tak mi povedal, ja zatiaľ jednám s ním slušne...ale neviem od čoho začať...
    expeeert Keď je on sebavedomý, treba ísť ešte sebavedomejšie - ísť oficiálnou formou tak ako písal buchač, pokiaľ nemá zázemia ako Váhostav, tak to s ním pohne.
    buchač Jan Hrko (Dnes 08:03) Ďakujem Ti Bucháč , ale on ako správny podnikateľ v dnešnej našej spoločnosti, isto má všetok majetok na manželke a BSM...
    Ja mám s ním zmluvu všetko, ale to je taký sebavedomý mlaďas
    cca 30 ročný ....ja mám 60, ale skáče....že to sa stáva, že sa nezaplatí....tak mi povedal, ja zatiaľ jednám s ním slušne...ale neviem od čoho začať...
    =======================
    Čože je to 60-ka ....
    Aj ja sa k nej blížim... , ale to neznamená, že by som s nejakým mlaďasom nevydrbal.

    Daj ho na súd...ale nie na občiansko - právny, lež na trestno - právny...obvinenie z trestného činu nedovoleného obohatenia. Odtiaľ odíde určite z flajstrom, minimálne podmienka.
    Takže sa mu to objaví v registri trestov a tým pádom môže mať problém v budúcnosti.
    -----------------------------------

    Sú aj iné páky, ale o tých sa nezmieňujem.
      zbaliť

    Ako vymôcť zaplatenie provízie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.