Zavrieť

Porady

Ako postupovať, keď mi dodávateľ tovaru nechce zaslať FA a ani neodpovedá.

Firma XYZ nám dodala tovar 02.09.2015. Podľa príbalového letáku mala byť FA doručená do 8 dní. Písali sme už 3 maily a stále nič, žiadna reakcia. Telefónne číslo na nich žiadne nie je. Mám iba potvrdenie o zaplatení dobierky. Ako dostať od nich FA? Predpokladám, že to bude od nejakej maďarskej "zásielkovej" firmy (objednávali sme cez internet od SK spoločnosti, ale tovar prišiel odniekiaľ "asi" z Maďarska.
3 komentárov     zbaliť
avalik Objednavali ste od realnej SK spolocnosti? Precitali ste si obchodne podmienky? Overili ste spolocnost v OR SR? Alebo ste objednavali tovar z domeny .sk, bez kontroly, kto je prevadzkovatelom?
kuravesele neoverovalo sa, lebo sefovi prišiel mail "ponuka" tak si to automaticky objednal a následne účtarni nahlásil, čo príde...Keď si kliknem na ich stránke že kontakt: tak je tam iba kontaktný formulár, žiadne údaje.
kopretinka no zbohom............
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kuravesele písali sme na všetky maily, ktoré s tým tovarom súvisia

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kuravesele (Dnes 10:04) neoverovalo sa, lebo sefovi prišiel mail "ponuka" tak si to automaticky objednal a následne účtarni nahlásil, čo príde...Keď si kliknem na ich stránke že kontakt: tak je tam iba kontaktný formulár, žiadne údaje.

    No, tak vysvetli sefovi, ze ak nezozenie fakturu, tak to ide z jeho vrecka - je to vobec tovar potrebny na podnikanie?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele poslala som súkromnú správu
    avalik no, je to na domene .com ... absolutne ziadne info o dodavatelovi, ziadne obchodne podmienky - kludne to moze ist z Ciny ... neostava ti nic ine len cakat na FA - ak teda sef pri objednavani zaskrtol, ze chce FA ... este nech si skontroluje spamovy kos, FA mohla dojst z nejakej neznamej adresy
    kuravesele to sme už kontrolovali prešli sme všetky maily, no bezvýsledne. Nebude s tým problém ak je to z Maďarska a bolo by treba samozdaniť (alebo len odviesť DPH, nakoľko nemám FA). A dúfam, že ten tovar môže vôbec ísť do účta, ale keď je to na firemné autá, tak snáď áno.
      zbaliť

    Ako postupovať, keď mi dodávateľ tovaru nechce zaslať FA a ani neodpovedá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.