Zavrieť

Porady

odpočet DPH - výdajník vody

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či by som si mohla uplatniť odpočet DPH z prenájmu výdajníka vody, z vody v galónoch a z plastových pohárov. Prístup k vode máme, len nevieme, či je pitná - rozbor sme nedali robiť... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Tak ako prenajom davkovaca sa uznava ako danovy vydavok, tak mas aj moznost na odpocet DPH z prenajmu davkovaca.
    Ak sa ale nejedna o zakonne zabezpecenie pitneho rezimu, tak samotna voda je nedanovy vydavok, standardne uctovany na 513-nedanove.
    Mam za to, ze davkovac je rovnaky pripad, ako kavovar, chladnicka, rychlovarna konvica. Zabezpecuje urcity komfort pracovneho miesta.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    StankaH Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a z plastových pohárov by som si mohla uplatniť? ďakujem
    Consultix Uplatnit si to mozes, ale co na to kontrola?
    Je to vec uz priamo suvisiaca so spotrebou, podobne ako spotreba vody. Ja by som to dal tiez ako nedanovy naklad...
    Ale ak by ste mali pohariky s firemnym logom, tak to bude jednoznacne reklamny predmet do 17 EUR rovno do nakladov
    StankaH Ďakujem :-)
      zbaliť

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    tiež stále riešim otázku či uplatniť alebo neuplatniť - z galónovej vody a z prenajmu vydajnika vody z galonov (stojana s dávkovačom) neodpočitavame dph a celú sumu účtujeme ako nedaňovú položku. Poháre nemáme plastové , a sklenené sa dajú dať do vybavenia priestorov ako režijny vydaj. Okrem kavy, džusov a vydajnikovej vody su použivané aj na vodu z vodovodu Inak to fakt všade kde vidím k dispozícii pre zákazníkov stojanovú vodu s plast.pohármi (autoservis, lekárske zariadenia, banky....) si neodpočítavajú z toho dph ? Spotrebúvajú to v takom prípade najmä zákazníci a nie zamestnanci. Inak stretli sme sa s názorom, že nie 513, ale že to má byť za vodu 501AE nedaňová a 518 prenájom AE nedaňová.....vraj 513 je určené len na repre spojené so službou, čiže ak nobchodneho pratnera pozvem do reštauracie a skonzumujeme apopisjeme a zaplatime z firemneho, tak to je 513 a pod....že ked ja zakakaznikovi našou kanvicou zohrejem vodu na čaj a ten čaj mu zalejem a prinesiem na stôl ja...tak nejde o repre ale o spotrebu na 501AE....no...zvyknutí sme odjakživa na 513... ??? Ešte k stojanom, počuli sme názor aj taký, že vodu dať ako nedaňovú a prenajom stojana ako daňovú položku s odpočtom dph...myslene to možno bolo tak, že vodu nadavkovať do galonu možeme aj z vodovodu a preto je nedanová...

    odpočet DPH - výdajník vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.