Zavrieť

Porady

Skončenie prac.pomeru a ELDP

Pracovníčka bola u nás zamestnaná od 16.9.1996 a skončí prac.pomer 30.9.2015. Od ktorého roku sa musí vyplniť ELDP?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad boli ste do r.2003 tzv. malý závod ? (do 20 zamestnancov) ?
klacmanova1 Nebola som vtedy vo firme, ale podľa toho čo som našla v archíve tak sme mali viac ako 20 zamestnancov.
veronikasad Zavolaj si na infolinku SP, podľa mňa by si v tomto prípade mala vyplniť ELDP spolu s vymeriavacími základmi za celé obdobie zamestnania.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    "Zamestnávateľ bol povinný najneskôr do 30. júna 2004 zapísať na tlačive „Evidenčný list dôchodkového zabezpečenia“ (89 382 0 ŠEVT) údaje za kalendárne roky pred 1. januárom 2004 a tento zaslať pobočke Sociálnej poisťovne, v pôsobnosti ktorej je útvar organizácie, v ktorom sa vedie evidencia miezd (§ 290 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z.)."
    Pozri Metodické usmernenie pre zamestnávateľov pri ELDP na stránke Sociálnej poisťovne.

    Teda, ak zamestnávateľ splnil túto povinnosť, tak by mal vyplniť ELDP až od 1.1.2004.
    klacmanova1 Sa mi zdalo, že som niekde čítala, že až od r.2004,tak ako píše Bea.
    pavlinka Od roku 2004. Ja som poslala od roku 1997 a mi ho vrátili.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ELDP v tomto prípade vyplníš až od roku 2004, do konca roku 2003 už musia mať tieto záznamy uložené v SP...ak by ich nemali, určite by si ich vypýtali už dávnejšie....

    Skončenie prac.pomeru a ELDP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.