Zavrieť

Porady

Biela zelená karta

Biela zelená karta

Zrušila som pzp k výročnému dňu, uzavrela v inej poisťovni, po uzavretí mi prišlo z predošlej poisťovne zelena a biela karta, myslela som že už ich nebudem potrebovať tak som to vyhodila ... teraz to poisťovňa odo mňa pýta .. ako to mam riešiť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Máš od predchádzajúcej poisťovne vyjadrenie, že ukončenie PZP akceptovali?
    Pokiaľ máš PZP u inej poisťovni a u pôvodnej neakceptovali ukončenie PZP - tak si stále poistencom pôvodnej poisťovne.
    Ak však ukončenie PZP je potvrdené a oni ti zaslali bielu a zelenú kartu - táto karta je ti absolútne na nič - je neplatná. Tak isto je neplatná i pre poisťovňu - pretože poistka s číslom xxxxxxx neexistuje. Je to len kus zbytočného papiera.
    Oznám poisťovni - PZP si zrušila, nemáš s nimi žiadny poistný vzťah, nemali ti posielať, pre teba je to len zbytočný a neplatný dokument, ktorý si zničila.
    Že to oni poslali - je to ICH problém, nie tvoj (aspoň je vidieť, aké majú administratívne zázemie - samý zmätok).

    P.S. Dávnejšie som i ja prechádzal z jednej do druhej, prvá poslala bielu i zelenú kartu - vyhodil som - nič nepýtali späť.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti vozidla (PZP) môže zaniknúť výpoveďou zo strany poisťovne alebo poistníka najneskôr šesť týždňov pred koncom poistného obdobia. Poistným obdobím pri PZP je spravidla 1 rok, výpoveď poistenia treba stihnúť doručiť do poisťovne najneskôr prvý deň 6-týždňovej lehoty pred výročným dňom začiatku poistenia.
    Výpoveď do 2 mesiacov od uzavretia PZP s 8-dennou výpovednou lehotou, ak to umožňujú poistné podmienky
    Výpoveď po poistnej udalosti do 1 mesiaca po oznámení poisťovateľa, výpovedná lehota je 1-mesačná

    https://www.poistenie.sk/vypoved-pov...y-zrusenia-pzp

    ------------------------------------------------

    Ak si dodržala lehotu výpovede 6týždňov pred výročným dňom začiatku poistenia, tak podľa zákona je poistka zrušená. Zásielku si určite nedostala doporučene, tak napíš poisťovni, že ti nič od nich neprišlo a keď príde, tak im to pošleš napäť.
    Naposledy upravil sosak : 09.10.15 at 17:42
    Peggynka 09.10.15 16:42 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.