Zavrieť

Porady

Tovar z Francúzska a vystavenie faktúry

Ahojte, prosím Vás, nemáte niekto vzor faktúry z francúzska? Totižto klientka ešte v júli objednala tovar - svad. a spol. šaty z Francúzka. Je kvartálnym plátcom DPH a na základe úhrady z BU som zistila, že posielala zálohu franc. dodávateľovi a že má k tomu aj faktúru. Dnes mi ju doručila a podľa všetkého je to objednávka. (Order)
Dodávateľ mal ešte v júli vystaviť faktúru k prijatej platbe, no klientka nemá nič v ruke, len tú objednávku, ktorá je vo franc. jazyku. Podľa všetkého dodávateľ spravil chybu, že neposlal faktúru. Preto Vás prosím o nejaký vzor, alebo aký je názov daňového dokladu vo Francúzsku. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Hmm, nie je to ani Facture, ani Invoice, je to Order. NIe sú tam ani položky ako na faktúre. Tweety, prosím ťa, čo mi poradíš? V júli klientka uhradila 30% z celkovej objednávky a nedostala k tomu žiadny doklad. Myslím si, že je to problém dodávateľa. Ale aj my by sme mali samzdaniť, no nemáme čo.
    Tweety Zálohy nezdanujete. Ak nedošlo k dodaniu tovaru, nemali dôvod poslať faktúru.
    mondes To vážne? Takže nemali povinnosť k prijatej platbe vystaviť daňový doklad? A ako zaúčtujem, tú odoslanú júlovú úhradu? Na základe čoho?
    Tweety Povinnosť je len pri tuzemskom dodaní. A ako zaúčtovať? Záleží od účtovníctva. Nenapísala si aké jej vedieš.
    mondes Aha, a ako zaúčtujem tú zálohu? Nemám s čím spárovať.
    Tweety odpovedz na otázku o vedení účta.
    mondes Prepáč, vediem jej JU.
    Tweety potom ako výdavok za tovar
    mondes áno, to viem, ale na základe čoho to mám zaúčtovať, ked nemám faktúru? Na základe tej objednávky? A čo potom, keď príde faktúra na celú sumu s odpočtom zálohy? Ďakujem.
    Tweety ak vieš, tak potom nechápem,prečo sa pýtaš, kam so zaúčtovaním
    mondes Zrejme nerozumieš, čo sa pýtam. Mám pred sebou vypis z BU a je tam úhrada 1600 eur na účet dodávateľa z Francúzska. No nemám k tomu okrem objednávky žiaden doklad. Teda len v PD zaúčtujem ako výdavok za tovar a potom, keď príde faktúra, tak to spätne spárujem s faktúrou?
    Tweety A som to ja, čo nechápem? Zaúčtuješ zaplatenú zálohu, potom riadnu faktúru( Až príde) , tam sa odpočíta zapl. záloha.
      zbaliť

    Tovar z Francúzska a vystavenie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.