Zavrieť

Porady

Odstupne kontrola

Zdravím vás poraďáci, nakoľko odstupné vyratávam prvýkrát chcela by som vás požiadať o kontrolu, či je to správne, aby som zamestnanca o nič neukrátila.
PP jednému zamestnancovi končí 30.11.2015, nárok ma na 2.mesač.odstupné.
rozhodujúce obdobie pre výpočet priemeru budú mesiace:7-9/15
prac. zmena je u neho 8hod. a teda výpočet odstupného bude priem.hod.zárobok za 3/Q *8*21,74 * dvojmesačné odstupné ?

2.zamestnanec. tiež koniec PP k 30.11.2015, nárok tiež na 2.mes.odstupné. avšak ten mal priem. čas. fond 37,5h/týždeň, čiže na deň 7,5hod.
výpočet odstupného bude tiež takto? 3/Q * 7,5* 21,74?/alebo tu bude už iné číslo/* dvojmesačné odstupné.
je tento postup správny? nerada by som sa sekla
ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad tvoje výpočty sú správne
Chrusťa ešte sa vás opýtam kočky, lebo stretla som sa aj s takým výpočtom, a to. priem. hod.zárobok * konštanta priem. počtu týždňa na jeden mesiac 4,35. Kt. postup je teda viac využívaný v praxi?
veronikasad konštanta 21,74, ako si použila pri výpočte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Chrusťa ďakujem kočky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Chrusťa (Dnes 18:46) ešte sa vás opýtam kočky, lebo stretla som sa aj s takým výpočtom, a to. priem. hod.zárobok * konštanta priem. počtu týždňa na jeden mesiac 4,35. Kt. postup je teda viac využívaný v praxi?

    Ten, ktorý si použila aj ty.
    Chrusťa ďakujem Tweety
    Tweety rada som poradila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.