Zavrieť

Porady

na základe čoho účtovať?

došel nám email od právnika, že máme zaplatit úroky z omeškania.. to stačí pre účtovanie? očakával bych nejaký doklad, na základe ktorého to zaúčtujem..

A pojde to na 544, ktorá je od tohto roku nedaňová, však? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Podľa toho, čo uvádzaš, máte zmluvne dohodnuté podmienky v prípade oneskorenej úhrady fa. Takže zmluva a skutočnosť, že úhrady sú vykonané po dobe splatnosti sú dokladom k zaúčtovaniu záväzku ku dňu oneskorenej úhrady, vo výške, ako je v zmluve dohodnuté, bez toho, aby druhá strana posielala nejakú penalizačnú faktúru....Mail by som považovala len za neformálne upozornenie na skutočnosť, o ktorej sa malo účtovať už skôr.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NIe, mail na účtovanie nestačí. Musíš mať od neho doklad, teda z čoho sú vypočítané a vyčíslené úroky.. Zmluvné úroky : 544.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ... no nevidíme do toho mailu... možno je to pokus o mimosúdne riešenie... a možno obsahuje i údaje o dlžnej sume, spôsobe výpočtu úrokov, a pod.... a nevieme, či úroky nevyplývajú z nejakých zmluvných podmienok, ktoré predtým podpísali...
    Tweety áno, možno to a možno ani nie, málo info,
    klerak no v mailu je aj tabuľka, kde je rozpísané, ktorá faktúra bola kolko po lehote splatnosti zaplatená a teda kolko z nej je úrok z omeškania.. a teda aj celková suma úrokov, číslo účtu kam zaplatiť..
    A informácia, že keď zaplatíme, bude podaný návrh na späťvzatie návrhu na začatie konania.
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zvykom je poslať penalizačnú faktúru, z ktorej je jasné, za čo sa platí, čo bolo porušené a penalizované.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klerak z toho mailu to jasné je.. platili sme neskoro faktúry.. v zmluve bolo napísané, aké su sankcie za oneskorenů platbu.. skor ma prekvapuje, že prišel iba mail a nie penalizačná faktúra..
    Consultix Nebol dovod na vystavenie faktury, nakolko plnenie nepodlieha DPH. Uctujes na zaklade vyzvy k zaplateniu.
    JankaO Podľa mňa účtuje na základe zmluvy a ku dňu oneskorenej úhrady....
    Consultix Povodne som to tak chcel napisat aj ja. Ale ak v zmluve je vedene, ze dodavatel "ma pravo" uctovat sankcie, tak ucinne sa to stane az vyzvou k zaplateniu, t.j. ked si dodavatel toto pravo uplatni. Ak by v zmluve bolo napisane "odberatel je povinny zaplatit", tak ano, podla zmluvy by sa sankcia stala ucinnou dnom zaplatenia v zmysle zmluvy.
    JankaO njn... mas pravdu.... ja som vychádzala z toho, že uvádza, že "v zmluve bolo napísané, aké su sankcie" a nie, že aké môžu byť sankcie....Delfi
    Consultix Malo informacii, vela muziky
    klerak a protistrana si to dá ako do účtovníctva?
    karakul ... nemáš dosť vlastných problémov - čo ťa je po protistrane ????
      zbaliť

    na základe čoho účtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.