Zavrieť

Porady

klepanie v prevodovke alebo v spojke

Dobrý deň ! Mám takýto problém. Kúpil som auto ford Galaxi r.v. 2002 v auguste 2015 a teraz pri ochladení mi klepe v oblasti prevodovky alebo spojky motora. Vedeli by ste poradiť čo konkrétne to môže byť ? pri zmačknutí spojky klepanie prestane. Mám nárok na reklamáciu u predajcu alebo ako to je podla občianskeho zákonníka ? Je to ako skrytá závada ?
lujza.j Zasnem ak si niekto mysli ,ze staremu autu sa nemoze len tak zo dna na den nic stat menena prevodovka...si si to overil v servise....ci uveril si predavajucemu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Odchádza Ti spojka.So servisom by som moc nečakal,aby Ťa to nenechalo niekde keď to budeš najmenej čakať.Ja som mal šťastie-odbehaných 240000 km a nechalo ma to 1km od domu,nakoniec sa mi podarilo dôjsť s tým do servisu.
    Čo sa týka tej reklamácie-pochybujem,že by toto bola skrytá závada.Ak mala spojka už niečo odbehané-čo asi mala,tak sa dá behom aj tých troch mesiacov odrovnať zlým štýlom jazdy-najmä pri diesli
    Naposledy upravil peterkos2 : 23.11.15 at 19:37

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No počkaj - auto z roku 2002 a teraz kúpené? To je potom jazdenka. Ak sa používalo, tak už má svoje za sebou - teda servis.
    A pýtaš sa na zákony - veď si ich vyhľadaj a preštuduj....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Keď Ti poviem, že chyba je tam a tom, to a to...zvládneš opravu sám ?

    Nuž osobne si myslím, že veru nie...respektíve málokto (aj technicky zdatný) by to dokázal. Na takúto opravu potrebuješ priestory, vercajk a aj akú - takú zručnosť.
    Nechápem, že prečo sa neunúvaš k nejakému servismanovi, ktorý sa na to pozrie a aj následne opraví.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 Presne:-) :-)
    Ondreas Ked som bol u servisaka ten povedal ze to bude zotrvacnik spojky a predajca povedal ze prevodovka tak kto ma pravdu lak je to prevodovka kupit novu-repas alebo starsiu dovoz Anglicko
    Ondreas ozaj predajca povedal ze spojka bola menena pred 20000km
      zbaliť

    klepanie v prevodovke alebo v spojke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.