Zavrieť

Porady

Nedali mi odstupne!

Uz som tu pisala ze mi dala majitelka vypoved z nadbytočnosti no na posledny den v praci si ma zavolala že mi výpoved ruši a že možem pracovať ako doposial.Ja som nesuhlasila bo som si našla iné zamestnanie .Dala mi podpisať papier na ktorom bolo napísane že majitelke sa navyšilí plany a tak vypoveď ruši dole bolo napisane suhlasim,nesuhlasim podpisala som že nesuhlasím zo zrušením výpovede.Dnes bola vyplata ale odstupne som nedostala aj ked som sa ekonomky pýtala či mi nezanikne narok na odstupne povedala že vypoveď je platná a narok mám .Čo mam teraz spraviť ..,oklamali ma?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Napis zamestnavatelovi predzalobnu vyzvu na doplatenie odstupneho, na ktore mas zo zakona narok.
    Daj tam termin dokedy a ak nepomoze, daj zalobu - nevyplatenie mzdy je trestny cin.
    bebikamt Zajtra skusim zavolať do firmi a uvidím co mi povedia ak mi vlaste zodvihnu a inač ďakujem za radu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie ale ešte skôr zamestnávateľa
    mzdarka renca Hanka, máš pravdu, hlavne písomne
    ivka70 IP jej odstupne nevymoze.
    mzdarka renca nie, ale sa aspoň zapotia a samozrejme v krajnom prípade súd, ak nič iné nepomôže
    ivka70 Len sa na IP nemoze spoliehat. Ten da nanajvys pokutu zamestnavatelovi.
    mzdarka renca aspoň si nabudúce rozmyslí, či bude porušovať zákon
    bebikamt No volala som a bolo mi povedane ze to rieši pravnička...či mam nárok ked som potpisala ten papier...su to špiny
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.