Zavrieť

Porady

Moze mi odmietnut danove podanie o zruseni dani {predaj pozemku} Miestne oddelenie dani z dovodu ze to mam robit v januari?

Dostala sme vypis z katastra ze uz pozemok nevlastnim. Isla som na Obecny urad miestne oddelenie dani Dunajska Luzna, kde som vyplnila tlacivo o zaniku dane pridala tlacivo s Katastra kde je potvrdeny novy vlastnik. Pani z danoveho nepritomna v urad hodinach mi napisala mail s citatom zo zakon z ktoreho vyplyva ze TERAZ TO NEMAM ROBIT ale az v januari do 31 2016 a ze toto teraz podane neplati a ze ho vlastne nemam podavat. Ako si to mam vysvetlit? opat behat na urad?Mozem danove poslat postou v januari? Ja zakon chapem ze to mozem urobi hoci kedy v roku ale len do 31. 1 /2016. ako to je? tu je citat z mailu z danoveho oddelenia Dobrý deň,

Oznámenie o zániku daňovej povinnosti sa nerobí od roku 2012.

V prípade predaja nehnuteľnosti je Vašou povinnosťou podať priznanie k dani z nehnuteľnosti a to v januári nasledujúceho roku po predaji a zápise na katastri, teda v januári 2016.

Iné podanie sa nepovažuje za podanie priznania k dani z nehnuteľnosti.
Naposledy upravil eva.dd : 29.11.15 at 10:37 Dôvod: citat vyjadrenia danoveho oddelenia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - tetuška má pravdu! Toto sa robí v Januári násl. roka, pretože až do 31.12. je možné všetko, čo sa týka toho roku.
    eva.dd vdaka, tak to si beriem dovolenku v januari

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    V decembri ešte môžeš predať, kúpiť, zdediť... ďalšie nehnuteľnosti. Potom vysporiadaš naraz v januári v jednom priznaní.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Osoba, ktorá nadobudla, alebo previedla nehnuteľnosť má povinnosť podať daňové priznanie DP podáva po skončení zdaňovacieho obdobia do 31. 1. Zdaňovacie obdobie končí 31.12.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mária27 Ani daňové priznanie o dani z príjmu nevezmú v decembri
    JankaO DP k DZP zoberú a musia zobrať, ak zdaňovacie obdobie končí pred 31.12.
    napr. hospodársky rok, likvidácia....
    Mária27 tak to sa mi ešte nestalo
      zbaliť

    Moze mi odmietnut danove podanie o zruseni dani {predaj pozemku} Miestne oddelenie dani z dovodu ze to mam robit v januari?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.