Zavrieť

Porady

Dovoz-faktúra-náležitosti

Zdravím vás všetkých,
zaujímalo by ma, že faktúra pri dovoze tovaru a služieb z tretích krajín má mať aké náležitosti? Nikde som to nenašiel a potrebujem vedieť, čo uzná alebo neuzná daňová kontrola. Iba samotná faktúra, nie JCD.
Ďakujem.
Naposledy upravil romanf : 02.11.04 at 04:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    romanf
    Zdravím vás všetkých,
    zaujímalo by ma, že faktúra pri dovoze tovaru a služieb z tretích krajín má mať aké náležitosti? Nikde som to nenašiel a potrebujem vedieť, čo uzná alebo neuzná daňová kontrola. Iba samotná faktúra, nie JCD.
    Ďakujem.
    ... jediné odporúčanie je to, že najprv si zistíš z ktorej krajiny ti tá faktúra prišla, potom začneš hľadať zákon o DPH tej-ktorej krajiny, aby si si vyhľadal, aké náležitosti má mať tá-ktorá faktúra ... veľa zdaru ...

    ... ale teraz vážne, v našom zákone o DPH nás usmerňujú, čo má obsahovať naša faktúra, teda nami vystavená (slovenská). Naši zákonodarci predsa nemôžu slovenskými zákonmi prikazovať obchodným partnerom "zo sveta" ako majú vyzerať ich "rodné faktúry"

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja mám taký istý názor. Náš nemecký dodávateľ sa nám čudoval, ačo sú nám opečiatkované faktúry. Vraj u nich platí ako daňový doklad aj mailová faktúra, vôbec nemusí byť nejakým spôsobom podpísaná.
    Z "veľkého" sveta tiež máme pár faktúriek, ale na každej je to uvedené inak. Je to síce z jednej krajiny, ale koľkokrát máme od jedného dodávateľa faktúry s rovnakým číslom faktúry celý rok. Všade je to rôzne.
    Myslím si, že tam bude stačiť identifikácia dodávateľa, dátumy a rozpis položiek. Dokonca ani bankové spojenie niektorí na fa neuvádzajú.
    Nikto za to nestrieľa, ani daňákom to nevadí.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    presne ako to už napísali moji kolegovia, náš zákon hovorí o tom, aké náležistosti má spĺňať nami Slovákmi vystavená faktúra, na zahraničné si musíme pozrieť príslušný zákon danej krajiny

    Luba je offline (nepripojený) Luba

    Luba
    Podľa vyjadrenia jednej prednášajúcej dámy z DR SR tieto náležitosti nemôže nikto napadnúť pri kontrole, keďže nie sú v našom zákone ustanovené. Takže v pohode. (asi by tam malo byť IČ DPH tuzemského dovozcu aj zahran. dodávateľa, ale inak je to fuk.)

    Dovoz-faktúra-náležitosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.