Zavrieť

Porady

neskore dorucenie vypovede od zamestnavatela

dobry den, chcela by som sa informovat, zamestnavatel k 1.3. konci svoju prevadzku a pravdebodobne aj cinnost. zamestnanec odrobil u neho doteraz 24 rokov. do dnesneho dna nedostal vypoved takze sa nestiha ani plynutie vypovednej doby. na co vsetko ma v tomto pripade zamestnanec narok? mohol by zamestnavatel nejakym sposobom obist vyplatenie odstupneho? dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak PP skončí výpovedou alebo dohodou z dôvodu rušenia , nárok na odstupné vznikne.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zam-ľ asi ráta s tým, že podpíšete skončenie PP podľa § 60 ZP dohodou k 28.2.2016.

    Ak to tak bude chcieť urobiť, tak žiadajte aby v dohode o skončení PP bol uvedený aj dôvod a to konkrétne dôvod podľa § 63 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce. Nárok na odstupné ti vznikne.

    Ešte by som trvala na kompenzácií v peniazoch za výpovednú dobu vo výške 3. násobku priemernej mesačnej mzdy, nakoľko v tvojom prípade by bola výpovedná doba 3 mesiace.

    gabika87 je offline (nepripojený) gabika87

    gabika87
    ďakujem. ak dobre chápem, ak by som podpísala dohodu tak mám nárok minimálne na odstupné 5 priemer. mesačných zárobkov, ak by bola výpoveď tak 4. ak však odmietnem podpísať dohodu, tak mám nárok na 4 platy + 3 za výpovednú dobu? v tomto prípade sa teda neoplatí podpísať dohodu, pokiaľ mi nedá minimálne 6 platov a viac. dobre tomu rozumiem?
    Ešte raz ďakujem

    neskore dorucenie vypovede od zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.