Zavrieť

Porady

zastupovanie zamestnanca na skrátený úväzok

Dobrý deň, mzdárka nastupuje v marci na MD (100% úv) a namiesto nej chceme zobrať niekoho na skrátený úväzok na 70%, môžete mi poradiť ako to správne urobiť? A ešte môžme toho zamestnanca na Skr. úv. zobraž napr. od polovice februára, kedže mzdárka si chce ešte pred nástupom na MD vyčerpať dovolenku?
Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma byt na zastupovanie, moze nastupit len ked uz nebude povodna pracovnicka pracovat ci cerpat dovolenku a na taky uvazok, aky mala ona.

    Ak chcete ten uvazok zmenit na 70%, musite ho zmenit uz jej a potom prijat niekoho na 70% uvazok na zastupovanie.

    Inak musite vytvorit nove pracovne miesto na 70% uvazok a prijat pracovnika na toto miesto na dobu urcitu.
    Aj tak je divna matematika, ze kym je tam praocvnicka, ktora ide na matersku, potrebujete 100% uvazok a potom uz bude 70% stacit.
    Po jej navrate z materskej uz zasa budete potrebovat 100% uvazok?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maťúš25 nie nie aj tej zamestnankyni už po nástupe z MD alebo RD zostene skrátený úväzok, iba že jej zamestnávateľ nechce pred nástupom znižovať úv.
    čiže by sme to mohli urobiť tak že vytvoríme nové pracovné miesto s tím že jej dáme na dobu určitú - do návratu p. Mrkvičkovej z MD?? môže to tam mať takto vpýsané alebo musíme dať presný dátum??
    a Ak som to pochopila správne tak pri uzatvorení novej zmluvy už môžme prijať aj počas čerpania dovolenky??
    Ďakujem
    ivka70 na dobu určitú - do návratu p. Mrkvičkovej z MD = zastupovanie, cize ak to nebude zastupovanie, nemozete
    ivka70 Tak prijmite niekoho docasne na dohodu, kym pracovnicka docerpa dovolenku a odide na MD, potom zmente uvazok na pracovnom mieste na 70% a potom prijmite toho cloveka na zastupovanie.
    Maťúš25 nepochopila som dobre ako zmením uv. na prac. mieste keď je tá zamestnankyňa na MD? Prosím bližšie info už sa v tom strácam.
      zbaliť

    zastupovanie zamestnanca na skrátený úväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.