Zavrieť

Porady

Vypoved za pomalost

Ahojte moze mi zamestnavatel dat vypoved za pomalost v praci pripadne ak nie vypoved ci sankcie a ake?
3 komentárov     zbaliť
korela V akom zmysle za pomalosť? Nestíhajú sa plniť pracovné povinnosti, termíny? Zapríčiňuje to zdravotný stav? Stáva sa to pri niektorých dg psychického charakteru, tí ľudia sú pod neustálym tlakom zamestnávateľov aj v mladom veku. Trochu by bolo vhodné priblížiť termín pomalosť v práci.
bodliak Išiel kŕmiť korytnačky, otvoril vrátka, tie urobili frnk-frnk a boli preč.
Jutre Ak to bolo zapricene dg psychickeho charakteru? Pomalost v praci najpomalejsi zamestnanec ale je to hodinova mzda a je nas v praci vela tak aj viacmenej nadbytocni . Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Trvalé neplnenie pracovnej normy, ak táto je dôvodná, môže byť považované za porušenie pracovnej disciplíny.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Môže aj nemusí, ale ak pracuješ v normovanom výkone tak by ti mal dávať odmenu podľa výkonu bez ohľadu na to aká bola stanovená minimálna hodinová mzda v NH.
    pre ilustráciu: Ak máš napr. za hodinu naplniť 60 ks obsahových jednotiek za za to máš hrubú mzdu 6,-€/ hod, tak ak naplníš len 6 ks tak máš nárok na 0,6 € /hod v takom prípade sa ale ako zamestnanec neuživíš a dáš výpoveď sám, ale ak neplnením normy brzdíš celú linku a spôsobíš škodu, tak ti to môže dať aj ako škodu v horšom prípade aj súdnou cestou
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Aj pri ukolovej mzde musi byt dodrzana min.mzda pre dany stupen narocnosti. Prsve preto umoznuje zakonnik prace po splneni podmienok dat takemuto zamestnancovi vypoved, ak s nim neukonci prac.pomer uz v skusobnej dobe
    pavol54 myslíš že ak tú úkolovú prácu stačia robiť piati alebo desiati a jeden nie tak má nárok na minimálnu mzdu? určite tak dve hodiny a potom bude pozerať na dvere firmy z vonkajšej strany asi ako keby si ty účtovala a účtovala a nič nezaúčtovala a potom by si povedala že máš aj keď nič neurobíš nárok na minimálnu mesačnú odmenu
    veronikasad Nepochopil si ma. Zamestnanec ani v ukolovej mzde nemize dostat menej ako min.mzda,aj ked normy neplni. Zamestnavatel ma pravo _ v skusobnej dobe alebo v zmysle par.63 ZP s takymto zamestnancom sa rozlucit.
    pavol54 pochopil aj som napísal že by sa okamžite pozrel na dvere zvonka - teda by dostal ukončenie pracovnej zmluvy, vieš že by v tom momente prestali všetci plniť normy "keď môže on môžem aj ja" za minimálnu mzdu to vydržím aj s bodákom v r..i a čo ak si je zamestnanec vedomý svojou pomalosťou a súhlasí s odmenou za výkon aj keď bude menšia ako minimálna mzda?
    veronikasad Nie je to mozne, je to porusenie zakona o min.mzde
    pavol54 No neviem ako by si to riešila keby došlo ku kolízii paragrafov ZP 13, 47,81, 118, 119? Riešenie práv na pohodu jedného zamestnanca, vyvolá konflikt medzi ostatnými zamestnancami.
    veronikasad Nikdy som nemala zamestnancov. V takomto pripade je najlepsie rozlucit sa s takymto zamestnancom uz v skusobnej dobe, po jej uplynuti je to podstatne tazsie
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.