Zavrieť

Porady

JÚ - dajú sa doúčtovať doklady (Ú. doteraz robené v alfe plus) ručne bez použitia programu?

Účtujem v programe Alfa plus, máme malú firmičku (živnosť popri inej práci-predaj tovaru,menší sklad). Doteraz nám stačila skúšobná verzia Alfy, kde sa dajú zaúčtovať zdaniteľné príjmy do 6000 € avšak teraz ku koncu roku sa nám nahromadili objednávky a náš príjem presiahol túto hranicu o 70 €. Keby sme pokračovali v podnikaní, tak neváham a kúpim si program aby som mohla všetko zaúčtovať tak ako sa má, ale od nového roku chceme fungovanie živnosti ukončiť, nakoľko sa sťahujeme do zahraničia a teda moja otázka je - neviete ako mám zaúčtovať zvyšných 70 €? Dá sa to nejako ručne bez toho aby sme museli dokupovať program? Dá sa skombinovať doterajší peňažný denník z alfy s klasickým peňažným denníkom bežne zakúpeným v kancelárskych potrebách?
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vytlac si penazny dennik z alfa plus, suctovy riadok jednotlivych stlpcov prenes do papieroveh pen.dennika a rucne douctuj operacie ktore este potrebujes. Rucne spocitaj suctove riadky. Mozes si dat po zverejneni vykazov vygenerovat aj dan.priznani a uctovne vykazy, len udaje treba poriadne skontrolovat porovunanim s rucnym pen.dennikom a pripadne opravit

    JÚ - dajú sa doúčtovať doklady (Ú. doteraz robené v alfe plus) ručne bez použitia programu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.