Zavrieť

Porady

kotol sa zapína a vypína

Potrebovala by som prosím poradiť mám starší ( starý )druh plynového kotla a stále sa zapína a vypína aj keď ešte nieje dosiahnutá teplota podľa termostatu . Často sa len zapne a ani nenabehne plyn a už sa vypne. Na vykúrenie bytu je dostačujúci ale nedokáže mi vykúriť na teplotu 22 C stále sa vypína a zapína . Za odpoveď ďakujem
misoft Málo údajov! Typ a výrobca kotla....... bez toho nie je možné poradiť....
Veronika Cuperová Lamborghiny nenašla som ale žiadneho technika na túto značku v okolí .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    možno je nízky tlak v systéme kúrenia, dotlakovať...
    pavol54 dotlakovať sa dá aj od vodovodnej prípojky tam je vyšší tlak ako je potrebný na prevádzku kotla, ale to by som robil až po vyčistení všetkých filtrov (s istotou väčšou ako 50% to bude príčina) mne takto vypadol Junkers kotol - teplá voda, rozvody - aj na zuby studená.

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    Bola robená údržba kotla?
    Na ktorom termostate ešte nie je dosiahnutá teplota?
    Lebo kotly bývajú regulované okrem izbového termostatu i vlastným, kotlovým termostatom - treba skontrolovať nastavenie oboch...
    Veronika Cuperová Ano udržba kotla je robená funguje . na izbovom termostate nedosiahne takú teplotu na kotle je to vypnute

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Odporúčam sa poradiť so servisným technikom. Nemáš prístroje ani školenia na meranie nastavenia hodnôt kotla, tobôž na opravu. Jedine čo môžeš spraviť, je v návode výrobcu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Veronika Cuperová Technika na tento druh kotla som nenašla je to starý kotol . Návod je velmi jednoduchý nic sme tam nenasli.
    Anika61 Ak je starý tak by bolo možno dobré porozmýšľať o jeho výmene.
    Veronika Cuperová momentalne si to nemozem dovolit má nizku spotrebu a funguje len to ze sa stale vypina a zapína a to asi nieje moc dobre niekde som sa docitala o nastaveni cerpadla neviem ci by to pomohlo
    vlado 33 Informuj sa na technika tu: http://www.univis.sk/?page_id=1001
    Poradiť sa môžeš tu: http://forum.tzb-info.cz/115811-plyn...ol-lamborghini
      zbaliť

    kotol sa zapína a vypína

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.