Zavrieť

Porady

Nárok na čiastočný invalidný dôchodok

Dobrý deň.V roku 2002 som si zlomil klučnu kost a bola mi odporučená operácia.Namiesto jednej však z toho boli nakoniec tri operácie.Pri druhej sa mi zrejme pricvikol nejaký nerv,lebo odvtedy mi trpli tri prsty na ruke a bola necitlivá.Po roku sa klučna kost zrástla,ruku som rozhýbal.Doteraz su však končeky prstov mierne strpnute,občas napr.pri písaní dostanem do nich krče a v zime bývaju ovela studenšie (oziabe ma).Ruka je aj na pohlad chudšia a už sa to viac nezlepší.Tak povedala po roku aj lekárka.Viem že je to odvtedy vela rokov,ale malo by zmysel požiadat o čiastočný invalidný dôchodok po takom čase?Je to vôbec možné alebo by som znovu musel chodit po lekároch poprípade byt PN? ´Dakujem za každu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    o ID môžeš požiadať hocikedy .... samozrejme, bez toho, aby si bol posúdený to určite nepôjde. (veru "chodenie po lekároch" ťa neminie) pozri si zák o SP ... hlavne prílohu - tam sú pri jednotlivých diagnózach uvedené precentuáne rozpätia zníženej schopnosti pracovať - tak si pozri - kam by si sa mohol zaradiť - prípadne sa poraď s lekárom
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-461
    http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Nárok na dôchodok sa nepremlčuje, iba na výplatu priznanej dávky. To znamená, že keby ti priznali čiastočný invalidný dôchodok, tak jeho výplatu by si mohol žiadať len tri roky dozadu.
    Posudzovať nárok na dôchodok neviem, ale ak máš akú-takú šancu, pokúsiť sa môžeš.

    Nárok na čiastočný invalidný dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.