Zavrieť

Porady

Dobropis k vyúčtovaniu ZSE a KV DPH

vyúčtovanie ZSE je vlastne dobropis/ťarchopis k priebežným plneniam. Do KV treba zadať č. faktúry, ku ktorej sa takýto doklad vzťahuje. Čo vyplňujete?
Ja som nedala nič, e-Dane nehlási chybu a zatiaľ sa nikto neozval ani z DU:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Keď zavádzali KV niekde bol pokyn že uvádzať číslo poslednej faktúry, skúsim vyhľadať

    Poučenie k vyplňovaniu KV - dodatok - zo stránky FS:
    5. Údaje v C.1. a C.2.
    Platiteľ dane, ktorý uvádza v C.1. (dodávateľ) a v C.2. (odberateľ) vyhotovený/prijatý doklad, ktorým sa mení pôvodná faktúra, tzv. „opravnú faktúru“ (§ 71 ods. 2 zákona o DPH), uvádza všetky čísla pôvodných faktúr, ak sa „opravnou faktúrou“ menia údaje viacerých pôvodných faktúr. Poradové číslo každej pôvodnej vyhotovenej faktúry uvedie platiteľ dane v každom riadku samostatne, pričom ostatné príslušné stĺpce C.1. alebo C.2. vypĺňa pre každú pôvodnú vyhotovenú faktúru zvlášť. Stĺpce „rozdiel základu dane v eurách“ a „rozdiel sumy
    dane v eurách“ vypĺňa tak, že príslušný rozdiel základu dane a sumy dane v eurách uvedie pre každú pôvodnú vyhotovenú faktúru osobitne.
    Ak by bol pre platiteľa dane tento postup administratívne náročný (ak ide napr. o opravné faktúry vyhotovené k množstevným zľavám), uvedie platiteľ dane v stĺpci „poradové číslo pôvodnej vyhotovenej faktúry“ namiesto poradových čísel všetkých pôvodných vyhotovených faktúr len poradové číslo poslednej pôvodnej vyhotovenej faktúry, ku ktorej je vydaný opravný doklad.
    KEJKA áno, ďakujem. Ja som sa pýtala na skúsenosti - či to naozaj takto robia.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Ja vyplním vždy posledné číslo buď zo splátkového kalendára alebo faktúry. Máme v jednom roku 3 dodávateľov energií a ani pri jednej vyúčtovacej faktúre nebolo uvedené číslo pôvodného dokladu. Predpokladám, že nedodržujú zákon alebo majú iné usmernenie. Ja to beriem tak, že aspoň niekto dodržiava zákon a v tomto prípade si myslím, že som to ja :-)
    Naposledy upravil Žanet : 25.01.16 at 21:56
    Sarlotka

    Dobropis k vyúčtovaniu ZSE a KV DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.