Zavrieť

Porady

sankcie za opravné DPH

Ahojte, viete mi niekto poradiť, ešte som nedávala opravné daňové k DPH, sú nejaké sankcie - pokuty za opravy, keď nám vyšiel nadmerný odpočet a bude aj na opravnom, iba nižší? Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Za opravne danove priznanie k DPH sa sankcie nedavaju, lebo su podane v lehote, t.j. do 25. nasledujuceho mesiaca. Sankcie su iba za dodatocne danove priznanie.

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    Díky,zle som to pochopila, vlastne ide o dodatočné priznanie, v § 35 sa hovorí o pokute podľa výšky rozdielu dane, ale čo ak ide o NO? Týka sa toho odstavec 12 - pokuta vo výške od 5 000 do 1 000 000,. Sk? Máte niekto skúsenosť?

    Veselá je offline (nepripojený) Veselá

    Veselá
    Podľa mojich informácií, ak si dodatočným DP znížiš výšku NO, nevyrubí sa žiadna pokuta.

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    Podľa mojich skúseností práveže vtedy sú nejaké pokuty, ak si neoprávnene žiadaš späť viac, ako si mala. Myslím, že je tam rozdiel aj v tom, ze či si zistíš chybu sama alebo DÚ. A potom záleží aj na tom, či Ti už NO bol vrátený alebo nie. Takto by som sa na to pozeral.

    Lenočka je offline (nepripojený) Lenočka

    Lenočka
    My sme mali podobný prípad minulý rok vykázali sme nadm.odpočet ale dávali sme o 2 dni opravné a tam už vznikla naša daňová povinnosť.Prišli sme na to sami, ale pokuta bola a myslím, že dosť prísna.

    Deny je offline (nepripojený) Deny

    Deny
    A čo ak si zvýšiš výšku NO? Už som sa pýtala aj na daňovom úrade, ale nevedela mi odpovedať ani na jeden ani na druhý prípad s NO. Nebudú nám nič vracať, lebo sa bude odpočítavať od budúceho DP. Asi ešte sami nevedia, tak sa asi nechám prekvapiť. Potom zverejním skúsenosť, lenže majú na to vyrubenie dosť času, tuším dva roky.

    Yuya je offline (nepripojený) Yuya

    Yuya
    Ak si dodatocnym DP k DPH zvysis NO, penale Ti nevyrubia ziadne, ale ak sa meni aj vystup /opravuje sa na vyssi/ aj ked v konecnom dosleku vysledok danoveho priznania moze byt rovnaky alebo dokonca vyssi NO, vyrubia penale z rozdielu vystupu pricom zvysenie NO nebudu brat do uvahy. Mali sme takyto pripad a tiez som bola prekvapena, dokonca sme napisali odvolanie ale nepomohlo.

    sankcie za opravné DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.