Zavrieť

Porady

Predaj projektu po 1.1.2016 a DPH

Spoločnosť SRO, ktorá má v predmete činnosti prenájom nehnuteľností (nie výstavbu), vlastní projektovú dokumentáciu. Rozhodla sa ju predať. Má podľa novely zákona o DPH od 1.1.2016 vystaviť faktúru za predaj projektu s DPH, alebo bez dane? Myslím si, že ak nehnuteľnosti len prenajímame, nie sme poskytovateľom stavebných prác a faktúra by mala byť s DPH. Prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana11 je offline (nepripojený) dana11

    dana11
    musíte vychádzať z toho čo idete fakturovať, takže predaj projektovej dokumentácie a prenos podľa toho či patrí projekt do KP 41.1 alebo 71.1, viď.

    41.10 Vypracovanie stavebných projektov

    Táto trieda zahŕňa:
    - vypracovanie stavebných projektov pre bytové a nebytové budovy na základe prepojenia finančných, technických a materiálnych prostriedkov za účelom realizácie stavebných projektov budov určených na neskorší predaj

    Táto trieda vylučuje:
    - výstavbu budov, pozri 41.20
    - architektonické a inžinierske činnosti, pozri 71.1
    - služby projektového manažmentu týkajúce sa stavebných projektov, pozri 71.1
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anulka Odkiaľ cituješ 41.10 - nie si náhodou v inej klasifikácii? Klasifikácia CPA2015 vôbec nemá kódy 41.10 a 41.20 - pozerám na Štatistickom úrade
    dana11 Pozri si otázku:
    Príklady - Aké práce fakturovať s prenosom ...

    napr.:Vysvetlivky ku CPA.
    Anulka Keď som otvorila súbor pomenovaný Vysvetlivky ku CPA, tak sa otvoria vysvetlivky ku klasifikácii NACE. To je iná klasifikácia!!! V zákone o DPH je odvolávka na klasifikáciu CPA platnú od 1.1.2015.
    dana11 áno, v podstate máš pravdu, pozri sa však MP ku prenosu, na str. 11 oddiel 6,...nová klas. produktov podľa činností (CPA) sa začala uplatňovať 1.1.2008 a 29.10.2014 bol nahradený v plnom rozsahu text prílohy k nariadeniu, ktorý sa uplatňuje od 1.1.2015.
    ......ďalej....Vysvetlivky ku klas. CPA sú zverejnené na stránke ŠÚ SR....

    Ak som to zle pochopila, prosím upozorni ma, som samouk...pekný dník

    Pozri tiež otázku na porade:
    Rozpočty, koordinačná činnosť....
      zbaliť

    Predaj projektu po 1.1.2016 a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.