Zavrieť

Porady

Opravná faktúra k B1 KV DPH !!!

Prosím ako mám zaúčtovať opravnú faktúru od firmy ALZA?
1. Ostrá - klasická faktúra nám prišla s dátumami 28.01.16.
Zaradila som ju do KV DPH B1 a DPH riadky 7 - 8 - 21.
2. Opravná k ostrej faktúre nám prišla s dátumami 01.02.16 s mínusovými položkami.
Kde ju mám zaradiť a do ktorého mesiaca v súv. s KV DPH a riadkov DPH.

Ďakujem.
Naposledy upravil RáchelGoleniova : 09.02.16 at 13:32
5 komentárov     zbaliť
avalik Otazka sa zadava s otaznikom. Ak chces odpoved nekric na nas.
RáchelGoleniova Nerozumiem ako Vás táto myšlienka napadla. V slovenčine sa píše vykričník aj na konci, zvolacích a želacích viet. Viď.pravopis SJ. Pre mňa je zodpovedanie tejto otázky dôležité. Veď kto si neprosí - nemusí zareagovať.
ivka70 A ten nazov je zvolanie ci zelanie? Lebo s rymi troma vykricnikmi vyzera ako vyhrazanie ...
Niuška vôbec nie, vyzerá to skôr ako SOS prosba. nechápem, prečo i v tomto vidí niekto niečo zlé. vo výkričínikoch. akú dobu tu žijeme. pani bola asi zúfalá a potrebovala pomôcť rýchlo. takže zvolacia veta.
avalik na zvolania, zelania, prosby, dakovacky a podobne mate priestor v upresnneni otazky ... otazka sa zadava s otaznikom a nie vykricnikom, a uz vobec nie troma vykricnikmi ... vy chcete radu tak dodrziavajte pravidla stranky - co a ako pisat, mate uvedene priamo pri zadavani otazky, dole na stranke je aj navod ... takymto vykrikovanim ukazujete len svoju neuctu k poradakom a moze sa vam stat, ze sa, z tohto dovodu, odpovede ani nedockate
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    V kontrolnom výkaze DPH do kolónky C2 za predpokladu, že sa z pohľadu Vás ako odberateľa jedná o opravu odpočítanej dane podľa § 53 zákona o DPH a nezabudni v KV DPH uviesť číslo faktúry, ku ktorej sa opravná faktúra vzťahuje, v daňovom priznaní do riadku 25 s uvedením znamienka "plus". Do kontrolného výkazu DPH aj do daňového priznania ich zaradíš do mesiaca február 2016, nakoľko pri opravnej faktúre, je rozhodujúci dátum, kedy ste ju dostali a ten je 1.2.2016.
    Orsz Na strane opravy základu dane zrejme aj "plus a mínus" ... nakoľko píše zadávateľka, že ju pôvodne uviedla v B1, zrejme sa jedná o faktúru s českým IC DPH alebo slovenským podľa §69 ods.2 - podľa novej úpravy tuzemského samozdanenia.
    RáchelGoleniova Ide o tovar dodaný z ČR. Čiže ostrá fa.do KV DPH B1, DPH ridky 7,8,21. Len neviem či ju mám vložiť do 0216, keď tovar bol zaplatený a prijatý 01.02.16 alebo 0116, keď fa. bola vystavená 28.01.16. Opravný doklad do 022016, keď bol vystavený 01.02.16 do KVDPH mínusom C2 a DPH len riadok 25 plusom? Opravili nám počet kusov nakúpeného tovaru a tým aj sumu základu dane. Ďakujem.

    Opravná faktúra k B1 KV DPH !!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.