Zavrieť

Porady

DP k dani z príjmov FO r. 2015

Ahojte chcem sa spýtať, či sa v daňovom priznaní k príjmu FO za rok 2015. Oddiel VI. Tabuľka č. 1b..neuvádza nič, ak si živnostník uplatňuje výdavky percentom z príjmov, je neplátca DPH a teda nevedie ani evidenciu ako výkazy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Vyplňuješ tú tabuľku a uvádzaš v nej zásoby ak nejaké máš na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia
    a uvádzaš tam aj pohľadávky na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia

    Počas uplatňovania paušálnych výdavkov je živnostník povinný viesť evidenciu o:

    príjmoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie základu dane (čiastkového základu dane) vrátane prijatých dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov zásobách a o pohľadávkach
    Ivana Halajová Ďakujem, všetko čo ste mi napísali je mi jasné.
    Ja len našla som k tejto tabuľke nasledovné:
    Tabuľku č 1b vyplní podľa predtlače daňovník s príjmami z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z použitia diela a umeleckého výkonu, ak vedie evidenciu podľa §6 ods. 10 zákona.
    Čo ma pomýlilo bolo, že keďže sa jedná o neplátcu DPH on síce eviduje všetky doklady v časovom slede, ale výkazy nemá. Pri plátcovi DPH sa tieto údaje do tabuliek odpisujú práve týchto evidencií.A keďže všetky pohľadávky sú uhradené, a skladové zásoby nemá žiadne, tabuľka bude prázdna

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    a čítala si čo je tam písané: ak uplatňuje výdavky percentom z príjmov

    takže ÁNO , kto uplatňuje percentuálne výdavky, vyplňuje práve túto tabulku.

    DP k dani z príjmov FO r. 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.