Zavrieť

Porady

Príjmy lekára - zamestnanec,znalec,nepeňažný príjem

Ahojte poraďaci, chcem Vás len poprosiť o vyjadrenie, či moj postup bol správny.

Lekár za rok 2015 predložil "Potvrdenie o zdan.prijmoch", vypis z banky o prijatych platbach za sudno-znalecke posudky a "Potvrdenie pre daňové a oznamovacie účely" zo dňa 22.12.2015, kde mu farmafirma oznamuje vyšku nakladov vynaloženych v súvislosti s jeho účasťou na kongrese / ubytovanie a iné vydavky-doprava,strava /.
Vyplnila som DP FO B, prijmy podˇa §5 a príjmy podľa §6 ods.2 pism.c),pri prijmoch podla §6 som uplatnila 40% pauš.výdavky.
Čo sa týka Potvrdenia od farmafirmy,vyplnila som "Oznámenie platiteľa dane" podľa §43 ods.17, vypočítam zrážkovú daň, a upozornim lekára, že mal toto Oznámenie podať do 31.1.2016.
Ďakujem za odpovede


Odpovie mi niekto, prosim, robim to prvykrat a nie som si ista.
Naposledy upravil eco 1 : 18.02.16 at 16:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš to v poriadku, len to oznámenie musíte urobiť i keď neskoro, podajte ho a zaplaťte zrážkovú daň (takýto príjem sa už nikde neuvádza)
    poistné znalec neplatil?
    eco 1 jeejj dakujem, potesila si ma, oznamenie samozrejme podame aj dan sa zaplati a na poistne sa musim este pytat, lebo nemam to v podkladoch ale myslela som na to, este raz srdecna vdaka

    Príjmy lekára - zamestnanec,znalec,nepeňažný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.