Zavrieť

Porady

kontrola z ÚP

Anketa: kontrola

Počet hlasujúcich
0. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    0 0%
  • nie

    0 0%
potrebujem vedieť keď som už mala kontrolu z Úradu prácu kvôli dotácii a dali mi podpísať zápisnicu ale to ešte ide aj na ministerstvo je šanca odvolať sa keď dostanem odpoveď na kontrolu z ministerstva?je tam nejaká zákonná lehota na odvolanie?
8 komentárov     zbaliť
veronikasad kvoli čomu sa chceš odvolávať ? Boli zistené nejaké nedostatky ?
ingrid0908 áno, kontrolórka nechce uznať tehotenstvo(kvôli tomu som ukončila prevádzku skvôr ako 2 roky) dala som jej potvrdenie od lekárky a ona mi to neuznala
veronikasad O akú prevádzku sa jedná ? Samotné tehotentstvo nie je dôvodom pre ukončenie podnikania.
ingrid0908 ide o kozmetiku
veronikasad Máš v záverečnej časti zápisnice poučenie o opravnom prostriedku = kde a dokedy sa môžeš odvolať ?
Alebo je tam uvedené, že s údajmi uvedenými v zápisnici súhlasíš ?
ingrid0908 z ÚP čo som dostala tak tam nikde nevidím že súhlasím len že je ukončená(zo strany ÚP) a to sa posiela na ministerstvo
ivka70 tu anketu si, prosim, zrus
ingrid0908 ja by som rada ale ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nečakaj na odpoveď z ministerstva, pošli písomné zdôvodnenie prečo bolo podnikanie ukončené. Ako som už napísala, samotné tehotenstvo nie je dôvodom na zrušenie živnosti. Ak si mala počas tehotenstva zdravotné problémy, predlož o tom potvrdenie gynekologa. Zrejme nárok na materské ti nevznikol, mala si vystavenú žiadosť od gynekologa ? Doplň termín pôrodu, dátum kedy bola živnosť ukončená a dokedy si mala záväzok voči UP o vykonávaní živnosti:
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ingrid0908 to som už spravila ale kontrolórka neakceptuje, už asi mi ostane len čakať na ministerstvo a s nimi sa komunikovať.
    veronikasad dostala si písomné stanovisko UP ?
    ingrid0908 áno
    veronikasad Doplň odpovede na otázky z môjho príspevku ako si postupovala pri ukončení živnosti
    ingrid0908 po uplinutých 2 rokov som išla odovzdať potrebné papiere na ÚP a tam mi povedali že idem na kontrolu,
    veronikasad Na toto som sa pýtala : Doplň termín pôrodu, dátum kedy bola živnosť ukončená a dokedy si mala záväzok voči UP o vykonávaní živnosti:
    ingrid0908 termín pôrodu:30.3.2014 živnosť bola ukončená 1.9.2014 a záväzok voči ÚP bola do 31.8.2014
    veronikasad potom v čom je problém ? Odkedy bola uzatvorená prevádzka ?
    ingrid0908 od 1.8.2013 kedže mi bolo stále zlé a nevládala som ani chodiť (stále som vracala)
    veronikasad Pokial si nemala vystavenú PN-ku, budeš musieť časť dotácie vrátiť. Tu ti asi žiadne odvolanie nepomôže, ak teda v prevádzke už po tomto období vykonával činnosť niekto iný.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.