Zavrieť

Porady

storno faktúry

ahoj poraďáci v roku 2015 sme vystavili faktúru. teraz nám odberateľ zaslal späť inventarizáciu pohľadávok, s tým, že faktúru neeviduje a ani evidovať nebude, lebo nebola podpísaná zmluva... vedenie ju teda chce zrušiť. mám urobiť storno faktúry v roku 2015 a podať DDP k DPH alebo ju môžem stornovať aj k dnešnému dátumu 2016?
Ďakujem za rady.
KloferHladny a k plneniu došlo ?? Ak áno, potom je to skôr otázka pre právnikov ... Ak k plneniu nedošlo, potom je to chyba s následnou nutnosťou opravy DPH ...
rommy k plneniu nedošlo, len neviem kedy mám vystaviť storno či teraz 9.3.2016 alebo ešte v roku 2015.
a kedy mi má toto storno ovplyvniť daň z príjmu? 2015 alebo 2016?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Ak nedošlo k plneniu, potom fakturácia je neoprávnená a oprava má byť v roku 2015 a následkom dodatočného DPH

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Mala som taký istý prípad. Urobila som opravu základu dane a DPH v roku 2015 keďže to bol omyl, ale do KV som to uvádzala v roku 2016 kedy som robila storno resp. opravu základu dane. Uviedla som to pod C1
    rommy Ďakujem aj ja som to takto urobila našla som si toto:
    https://podpora.financnasprava.sk/95...1-dvakr%C3%A1t

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.