Zavrieť

Porady

Daňové priznanie "uspatej" s.r.o.

Dobrý deň, ja mám podobný problém. SZČO má aj "spiacu s.r.o.", za ktorú minulý rok zaplatil z účtu SZČO daňovú licenciu 480€ ako VNZD. S.r.o. nemala v roku 2015 žiaden pohyb. Ako mám podať daň. priznanie za s.r.o., bude nulové, alebo tam treba zapísať tú daňovú licenciu. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    tak isto, ako minulý rok, aj minulý rok sa malo účtovať o tej daňovej licencii.

    mimochodom, pri s.r.o. neexistuje VNZD, účtuje sa na účtoch 591/341
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katura VNZD patrí k tej SZČO, čo zaplatila licenciu za s.r.o. A ďakujem.
    kn-alka SZČO nemá čo platiť za s.r.o., platba sa účtuje v účtovníctve s.r.o.

    a ak zaplatila, tak áno, je ne nezdaniteľný výdavok
    katura Je to prevzaté účtovníctvo SZČO. K s.r.o.mám len účtovnú závierku z minulého roka s nulovými sumami. Daň. licencia by mala byť uvedená aj tam na riadku Daňové záväzky, ale je tam nula. Netusím čo teraz s týmto rokom.
    kn-alka nechaj tak a pokračuj s tým, čo máš. Opravné účtovanie môžeš spraviť aj v tomto roku, jedná sa o nevýznamnú chybu.
    katura Stačí teda zaúčtovať daňovú licenciu za tento rok a tak podať daň. priznanie a závierku?
    kn-alka áno
    katura Ďakujem
    katura Ešte mám jeden dotaz, ako zaúčtovať tú úhradu daňovej licencie zo "súkromného účtu" v podvojnom účtovníctve?
    Mila123 cez ID
    katura Aj keď sro nemá žiadny účet ani hotovosť v pokladni? Potom mi to ide do mínusu.
      zbaliť

    Daňové priznanie "uspatej" s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.