Zavrieť

Porady

Vyuzivanie nakladneho vytahu v bytovom dome.

Chcel by som sa informovat : Moze spravca bytoveho spolocenstva svojvolne odstavit nakladny vytah pocas vecernych hodin v bytovom dome s odovodnenim, ze je moc hlucny ?
3 komentárov     zbaliť
buchač Najprv udaj dôvody, prečo Ti to vadí ...
kenttaur Pre upresnenie : byvam na 11 poschodi a celorocne jazdim do prace na bicykli. V dome sa nachadzaju este dva osobne vytahy , ale napchat tam bicykel je hodne nekomfortne , nehladiac na to , ze moze dojist k poskodeniu bicykla , alebo vytahu. Donedavna bol vyhat kustany od 6:30, co som bol ochotny akceptovat za predpokladu , ze som si posunul cas odchodu do prace. Po novom , ale spravca zmenil cas zapinania na 7:00 co uz neakceptujem. Dokonca zvazujem podat trestne oznamenie , kedze mi je neumoznene vyuzivat zariadenie , za ktore si platim .
buchač kenttaur (Dnes 08:56) Pre upresnenie :...
============================
Tak teraz si to teda upresnil....jak oči.

Úvodný príspevok vraví niečo o VEČERNÝCH hodinách...a teraz "upresňuješ" na RANNÉ hodiny.
Nemyslíš si, že je to bohovský rozdiel ?
NOČNÝ kľud je zasa iný termín....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Správca robí to, čo mu nariadia vlastníci. VY ste vlastníkmi tohto výťahu (nie správca!!!), vy si určujete, kedy bude zapnutý, vy si zaň platíte poplatky, vy si platíte z FO jeho údržbu... zvolajte si schôdzu, určíte pravidlá, oznámite to správcovi. Ak sa bude stavať na zadné - je tu zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov -
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
    §8b ods.1, ods. 2 písm b "dbať na ochranu práv vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome a uprednostňovať ich záujmy pred vlastnými,"
    písm. d "vykonávať práva k majetku vlastníkov len v záujme vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,"
    a v ňom sú presne vymedzené mantinely, čo môže a nemôže správca....

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    výťah NESMIE byť odstavený,(ani keby ste sa ako vlastníci na tom dohodli,)z dôvodu bezpečnosti pri požiari.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Kopreti neblázni....

    Vyťah je to posledné, kde by mal jedinec vôjsť pri požiari.
    Na tom našom je dokonca výstražná tabuľka..."Nepoužívať v prípade požiaru".
    ...a nechci odo mňa aby som to zdôvodňoval, na to prídeš predsa aj sama...či ?
    kopretinka ja nikde nepíšem,že počas požiaru sa má človek premávať výťahom.Rodičia bývajú na 1.poschodí a mali odstavený výťah,požiarnici im to zakázali.
    misoft Fakt - výťah - najmä také, aké sú v našich bytovkách - je v prípade požiaru pasca.
    ivka70 Vytah sa NESMIE pri poziari pouzivat. To je prve, co ta zaskolia na skoleni PO.
    misoft Pekne písané, lenže! Prečo hasiči nepoužívajú výťahy, ktorými by sa "skôr" dostali k ohnicku? Pretože sú si vedomí, že výťah sa môže zastaviť a byť nefunkčný. Preto sa snažia dostať k ohnisku buď zvonku (vysokozdvižná plošina), alebo idú po SCHODOCH!
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nočný kľud sa stanovuje od 22,00 hod. do 6,00 hod.

    Hlucny vytah po 6:00 rano nie je argument.
    misoft Okrem toho - nielen tento musí byť hlučný - môžu i tie osobné a predsa sa neodstavia...
    A hluk vznikajúci pri prevádzke spoločného zariadenia, pokiaľ nepresahuje stanovenú hodnotu nie je dôvodom na odstavenie výťahu.
    A ako som písal hore - je to ICH výťah, nepatrí správcovi - ten MENÁ čo z vlastnej vôle odstavovať výťah pre "hlučnosť" - porušuje zákon, pretože uprednostnil svoje záujmy, pred záujmami vlastníkov - okrem toho - dali mu na to zvolenie?

    Vyuzivanie nakladneho vytahu v bytovom dome.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.