Zavrieť

Porady

Nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa §11 a 11a

Ahojte chcem sa opýtať: Ak SK platca DPH nakúpi tovar od CZK platcu DPH, tovar si prevezme v CZ a dovezie ho vlastnou dopravou na SK je to z hľadiska daňového priznania k DPH to isté ako keď mu ho privezie dodávateľ, alebo je v tom rozdiel? Nie som si istá, lebo nadobúdateľom sa stáva v prvom prípade na území CZ a keď mu to dovezie dodávateľ tak nadobúdateľom tovaru sa stane na SK, ale v konečnom dôsledku je aj v prvom prípade výsledok rovnaký, a tovar skončí na SK. Je v tom rozdiel? Manžel si bol pre tovar v CZ a doviezol si ho na SK a dostal FA bez DPH. Teda v DP stlpce 7,8 a odpočet 21? ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v tomto prípade bez ohľadu na dopravu je miest dodania tam, kde preprava končí, teda SK.
    V Česku by si mal podpísať prevzatie, dodávateľ musí dokázať, že tovar prešiel cez hranice.
    kubkokubko Ďakujem za odpoveď, pýtala som sa hlavne pre to,lebo túto istú otázku som položila na školení k DPH a tam mi školiteľka povedala, že keď si ho prevezme v ČR tak to bude s DPH, lebo pravo nakladať s tovarom získal v ČR. Ale mne sa to zdalo nelogické, pretože podľa mňa je dôležité, či ten tovar budem používať na podnikanie v ČR, alebo v SR, tak ako tvrdíš ty. Ale možno sme sa so školiteľkou len zle pochopili.....

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    Tovar si môžete doviezť aj vlastnou prepravou, režim dph je rovnaký ako keby to doviezol cudzí prepravca. Skôr by mal mať problém Čech - on potrebuje dôkaz, že tovar opustil územie ČR, keďže to predal bez dph.
    kubkokubko Čech si dal podpísať aj kúpno-predajnú zmluvu aj v objednávke sme uviedli, že tovar vyvezieme na SK. Dakujem za odpoveď a prajem všetkým krásne sviatky

    Nadobudnutie tovaru v tuzemsku podľa §11 a 11a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.